Pokud budeme stále měnit trenéry, tak se nikam neposuneme, zní z kabiny PSG

Pokud budeme stále měnit trenéry, tak se nikam neposuneme, zní z kabiny PSG

Španělský trenér Unai Emery se ve Francii nedočkal prodloužení aktuální smlouvy, a tak již stihl potvrdil svůj konec u fotbalistů PSG. Pro vedení klubu je to jen šance, jak přivést někoho zkušenější, kdo jim pomůže vyhrát Ligu mistrů, ale pro některé z hráčů je to jen čirá frustrace…

Za hovořící z kabiny pařížského celku se postavil kapitán Thiago Silva, jenž se odcházejícího kouče zastal. „Tato volba plyne z rozhodnutí klubu a osobně si myslím, že tak vedení učinilo po prohře nad Realem Madrid,“ pravil třiatřicetiletý obránce.

S ohledem na kýžený progres v již tak těžké soutěži ale podle jeho slov trenér udělal vše, co  bylo v jeho silách, pouze tým neměl dostatek času na to se s danou koncepcí lépe sžít. A teď to bude ještě horší, protože na lavičku přijde nová tvář s novou filozofií.

„Můžeme se dívat jenom na sebe. Jestli se chceme zlepšit, potřebujeme vyladit chyby, které děláme v této sezoně. Můžeme změnit trenéra, ale stejně se posuneme směrem, jakým bychom se posunout měli,“ sdělil brazilský reprezentant.

Thiago Silva patrně vycházel z toho, co kdysi uvedl sám Emery. Ten dříve uvedl, že vše má svůj čas a v případě Ligy mistrů to platí obzvlášť.

„S Ligou mistrů musíte zacházet jako se ženou. Nesmíte na ní spěchat, vše musí jít hezky postupně. Právě nyní je tato žena v náruči Realu Madrid, který ji vyhrál třikrát za poslední čtyři roky a možná se jim to letos podaří znova. Abychom si i my řekli o své slovo, musíme být trpěliví a konzistentní ve svém snažení,“ vysvětloval.