Proč Rezek odmítl Horvátha a co ho překvapilo na filozofii Csaplára?

Proč Rezek odmítl Horvátha a co ho překvapilo na filozofii Csaplára?

Příbram půjde do prvního ligového kola proti Teplicím velmi dobře naladěná. V generálce se jí totiž v rakouském Kaprunu podařilo díky Janu Matouškovi remizovat s Werderem Brémy (1:1) a byl u toho už i šestatřicetiletý navrátilec Jan Rezek.

Proč se rozhodl ke změně dresu půl roku před koncem kontraktu? "Už se mi to v hlavě honilo delší dobu, když jsem v Teplicích úplně necítil důvěru od trenéra a trošku to tam jakoby ochladlo. Měl jsem tam smlouvu ještě do zimy, ale nechtěl jsem se půl roku trápit. Přemýšlel jsem, jak to změnit, abych si závěrečné roky kariéry zkusil ještě užít. Během toho roku, co jsem byl v Teplicích, jsme s Příbramí zůstávali v kontaktu. Stále mě lákali, abych se vrátil. Tady tou mou situací to vygradovalo, a i když o mě měl zájem také sokolovský trenér Pavel Horváth, tak ta první liga je přece jen pořád lákavější," přiznal bývalý český reprezentant.

Ačkoliv nebyl ofenzivně laděný rychlík u řeky Litavky pouze rok, mnoho tehdejších spoluhráčů už v příbramském trikotu nepotkal. Práci pod trenérem Josefem Csaplárem však kvituje a na následující měsíce se těší...

"Pár mladíčků z loňska tady ještě je, ale jinak se kabina za ten rok obměnila opravdu hodně. Co jsem stihl poznat, tak je tu zajímavý mix hráčů, a sám jsem zvědavý, jak nám to v lize půjde. Trenér chce, abychom hráli fotbal, aby se po ztrátě míče tlačilo na soupeře. Celá ta filozofie je super. Donutit soupeře k chybám je vlastně nejjednodušší způsob, jak být nebezpečný, takže jsem příjemně překvapený. Byla to příjemná změna," doplnil někdejší hráč Plzně či Sparty, jenž si v průběhu své dlouhé profesionální kariéry vyzkoušel také kyperský, čínský či ruský fotbal.