Baník si našel svou vysněnou posilu do zálohy. Ta přichází z Mladé Boleslavi

Baník si našel svou vysněnou posilu do zálohy. Ta přichází z Mladé Boleslavi

Opravdový dříč do středu pole? Už i takovým se může Baník pochlubit. Šestadvacetiletý záložník Adam Jánoš se stal posledním oficiálním přírůstkem sestavy trenéra Bohumila Páníka, která se pokusí zabojovat o umístění v té lepší půlce tabulky.

Vedení Baníku se již delší dobu poohlíželo na přestupovém trhu po nějaké té kvalitnější posile do středu zálohy. Než však stihlo vyřknout svá poslední slova, muselo si všechny možnosti důkladně projít a pokusit se zasáhnout i tam, kde je menší šance na úspěch. O záložníka Mladé Boleslavi Adama Jánoše byl na přestupovém trhu velký zájem i mezi předními českými kluby, ovšem on sám si nakonec vybral nabídku z Ostravy.

„Jsem neskutečně potěšen, že jsem do Baníku mohl přestoupit. Na výběr jsem měl hned několik možností, ale já se rozhodl jít za tou volbou, která pro mě samotného byla nejlepší. Myslím si, že zde vládne dobrý kolektiv hráčů, jenž se může pokusit dobýt ty nejvyšší mety. Já jsem tu od toho, abych jim v dobývání pomohl,“ pravila nová akvizice klubu.

Jánoš je v moderním fotbale znám pro svůj silový způsob hry. Ihned po příchodu se od něj očekává, že bude nedílnou součásti kádru Baníku, v němž nahradí místo po Marku Hlinkovi. Ten svůj klub během léta opustil kvůli gruzínskému celku Torpedo Kutaisi.

„Ve svých řadách vítáme stále ještě mladého a zároveň velmi zkušeného hráče, který se v nejvyšší domácí soutěži rozhodně neztratí. Jsem opravdu rád, že se nám takovýto přestup podařilo zrealizovat. Všichni jsme na něm museli tvrdě pracovat,“ podotkl sportovní ředitel klubu Marek Jankulovski.

Šestadvacetiletý záložník začal svou kariéru v dresu Sparty, z níž byl poslán do Jihlavy a odtud nakonec zamířil do Mladé Boleslavi. Právě zde plnil roli kapitána a stal se jednou z ústředních postav týmu. Nyní se pokusí své výkony přenést ke svému novému zaměstnavateli, jenž mu nabídl víceletý kontrakt a který si s papírováním natolik pospíšil, že v den oznámení jej dokonce svému trenérovi Páníkovi stihl připsat na soupisku pro zápas s Jabloncem.