Dvě výhry a skóre 7:0 slávisty hřeje, ale Hušbauer je na pozoru: Až zápas s Kyjevem ukáže, jak na tom jsme

Dvě výhry a skóre 7:0 slávisty hřeje, ale Hušbauer je na pozoru: Až zápas s Kyjevem ukáže, jak na tom jsme

Nejvyšší tuzemská soutěž zná k tomuto datu (Liberec a Plzeň hrají v pondělí) už jen tři mužstva, které jsou bodově stoprocentní, a sice Spartu, Zlín a Slavii, která je díky skóre na čele tabulky.

S Karvinou si sešívaní poradili snadno. "Vždycky tam jsou nějaké chyby, ale vstoupili jsme do utkání dobře. My jsme věděli, že když budeme držet míč, tak obranu unavíme. Nechtěli jsme zbytečně riskovat, chtěli jsme v klidu kombinovat a počkat si na nějaké díry, které vznikly. 4:0 je dobrý výsledek. Jsme za to rádi," prohlásil bývalý reprezentační záložník Josef Hušbauer, jenž se zapsal do střelecké listiny velmi povedenou brankou.

Jasný zápas si užíval. "Hráli jsme to, co jsme si řekli, tedy hrát po zemi a kombinovat. Přesto tam byly nějaké zbytečné ztráty a chtěli jsme to víc zrychlit. I tak jsme byli rádi, že jsme zápas zvládli a dali jsme v prvním poločase dva góly. Ve druhém poločase jsme si to hlídali a mohli jsme přidat i další," přidal exsparťan s minulostí v Baníku, Příbrami, Viktorii Žižkov či Cagliari, kde však nevydržel příliš dlouho.

Dva zápasy, 6 bodů a skóre 7:0 budí respekt. "Je to dobrý start, který nám pomůže. Šest bodů jsme chtěli, skóre máme také dobré. Teď ještě zvládnout Opavu a pak máme důležitý zápas s Kyjevem, který ukáže, jak na tom jsme. Zápasy budou hodně vyhrocené, počasí nahrává tomu, že únava bude větší. Musíme k tomu přistoupit zodpovědně už teď s Opavou," připomněl nejbližší kolo zkušený svěřenec trenéra Jindřicha Trpišovského.