Střelecký rekord MLS se zatřásl! Kdo bez problémů gólově zastiňuje Ibrahimoviče i další snajpry?

Střelecký rekord MLS se zatřásl! Kdo bez problémů gólově zastiňuje Ibrahimoviče i další snajpry?

Ačkoliv disponuje současná Major League Soccer vyhlášenými kanonýry jako Ibrahimovič, Wright-Phillips, Piatti, Giovinco, Villa a nově i Rooney, čelu střelecké tabulky vládne úplně někdo jiný.

A sice kanonýr vedoucího celku Východní konference Josef Martínez, který v minulosti střílel branky také za Thun, Young Boys Bern nebo Turín.

Aktuálně je pětadvacetiletý reprezentant Venezuely na sedmadvaceti trefách, k čemuž potřeboval jen pětadvacet ligových startů a bezpečně jde o nejvydařenější období jeho profi kariéry.

Ofenzivní bombarďák pokořil také obranu Columbusu Crew a devět duel před koncem základní části vyrovnal historické maximum MLS, což znamená, že má velkou šanci se na čele pořadí osamostatnit.

Martínez vyrovnal tři nejlepší dosavadní výkony Bradley Wrighta-Phillipse z roku 2014, Chrise Wondolowského z roku 2012 a Roye Lassitera z roku 1996.

Rychlonohý svěřenec exbarcelonského trenéra Gerarda Martina, jehož výběr čeká v sobotu výjezd na půdu Orlanda City, mimochodem také třikrát asistoval. Pokud jde o gólové přihrávky, na čele je newyorský Romero s deseti vybídnutími vedoucími k brance. Bořek Dočkal z Philadelphie se s osmi asistencemi dělá o průběžnou čtvrtou pozici.