Zlámal si podmaňuje skotskou scénu. Švenger mu věští brzký přesun do Premier League

Zlámal si podmaňuje skotskou scénu. Švenger mu věští brzký přesun do Premier League

Letní posila Heart of Midlothian Zdeněk Zlámal si soutěžní start na skotské půdě užívá. Podílel se na vysoké výhře 4:1 nad Hamiltonem i těsných skalpech Celtiku a Dunfermline.

I díky přispění dvaatřicetiletého brankáře s minulostí v Bari, Alanyasporu, Udinese či Cádizu postoupil celek z Edinburghu dál ve Skotském poháru i přes utrápený výkon a momentálně vládne celé Premiership.

"Jsem rád, že jsem svými zákroky pomohl týmu k postupu v Betfred Cupu," liboval si na své sociální síti bývalý gólman obou slavných "S", jenž na české scéně naposledy působil ve Zlíně.

Sestřihy ze zápasu mu chválila i současná jednička Příbrami Milan Švenger. Ten si dokonce zavěštil, že by pro něj nemusel být celek Hearts na ostrovech konečná...

"Masakr. Jsi jak Hašek v Naganu. Tohle absolutně přesahuje skotskou ligu, v zimě tě vidím v Premier League," napsal zkušený strážce svatyně, který strávil ve Spartě mnoho let.

Dalším příležitost k zazáření bude mít budoucí spoluhráč teplického střelce Davida Vaněčka v sobotu 25. srpna na hřišti čtvrtému Kilmarnocku, který k tomuto datu neprohrál a navíc ani neinkasoval.