Barcelona je krůček od angažování Palacia

Barcelona je krůček od angažování Palacia

Novou posilou katalánského velkoklubu FC Barcelona by se už brzy mohl stát útočník Boky Juniors a argentinské reprezentace Rodrigo Palacio. Španělský klub je připraven zaplatit 22 milionů euro.

O Palacia, jednoho z nejvíce ceněných hráčů na jihoamerickém kontinentu, projevuje Barcelona zájem již několik měsíců. V lednu dokonce učinila nabídku 15 milionů euro, tu však prezident Boky Macri smetl ze stolu s odůvodněním, že Palacio je nejlepší útočník v Argentině a není na prodej. Palacio poté prodloužil smlouvu s Bokou až do roku 2011.

Situace ohledně transferu pětadvacetiletého argentinského útočníka je ale mírně komplikovaná. Barcelona sice jedná o přestupu s Bokou, která vlastní majoritní práva na hráče, ta ale činí pouhých 33 procent celého podílu. Zbylou část vlastní hráčův agent Juan Paladino a Palaciovo bývalé kluby Huracán a CA Banfield.

„Dosáhli jsme dohody s Barcelonou, Palacio přestoupí v červenci,“ prohlásil rádiu Mitre viceprezident Boky Pedro Pompilio. Boca Juniors by měla za hráče inkasovat rovných 15 milionů liber, tedy zhruba 22 milionů euro. Argentinský klub se nyní bude muset snažit zbývající práva na Palacia dokoupit.

„Barcelona bude o přestupu jednat pouze s námi (Bokou), to znamená, že si musíme sednout ke stolu se zástupci Huracánu, Banfieldu a s hráčovo agentem Juanem Paladinem. Budeme se s nimi muset nějak domluvit, protože oni vlastní zbývající podíly,“ dodává viceprezident Boky.

„S Huracánem jednáme už měsíce, ale dohody jsme nedosáhli, protože chtějí mnohem víc než dva a půl milionu dolarů, které jim nabízíme. Když spadli do nižší soutěže, začali za hráče chtít víc peněz, než jsme se dohodli předtím,“ vysvětluje Pedro Pompilio.

Stejná situace je prý i s hráčovo agentem: „Podobný scénář jako s Huracánem je i s Paladinem. Jediný, s kým jsme se domluvili bez problémů, je Banfield, protože vlastní pouze malý podíl na hráče, a je jim celkem jedno, co s ním uděláme.“

„Předpokládám, že všechny tyto neshody vyřešíme co nejdříve a dospějeme všichni k dohodě, protože se jedná o velmi dobrou finanční nabídku pro všechny strany. Navíc Barcelona nebude dlouho čekat a mohla by nakonec koupit někoho jiného, proto je dohoda nutná,“ uzavřel viceprezident Boky Pedro Pompilio.

[ 30. 5. 2007 - Jiří Štádler | Foto: SkySports.com ]