Flores: Valencia doplácí na to, že zásobuje reprezentaci

Flores: Valencia doplácí na to, že zásobuje reprezentaci

Trenér letošního čtvrtfinalisty Ligy mistrů a aktuálně čtvrtého týmu španělské Primera División Valencie Quique Sanchez Flores tvrdí, že jeho mužstvo v lize doplatilo na to, že výrazně předstihlo Real Madrid i Barcelonu v počtu fotbalistů, již nastupují za národní tým.

"Jedním z největších břemen, která jsme museli nést v téhle sezoně, je, že jsme se stali týmem, který dodává do reprezentace nejvíc hráčů," citoval Florese v pátek španělský list Sport. "Přestože jsme měli řadu zraněných, bylo moje mužstvo základnou pro národní tým. To samozřejmě ukazuje, že máme dobré fotbalisty, ale zároveň to na nás klade velké nároky," doplnil kouč.

I pro příští dva kvalifikační zápasy o Euro proti Lotyšsku a Lichtenštejnsku je nominováno šest hráčů Valencie, zatímco Barcelona pustí tři a Real Madrid dva reprezentanty. Flores připomíná, že záložníci David Silva a Miguel Angel Angulo byli nominováni, přestože je trápí zranění.

"Silva za nás nemohl v posledním zápase hrát a Angulo má vážný problém se svalem," řekl Flores a dodal: "Toho se právě obávám... Vím, že je donutí jít až na hranici rizika a možná nebudou fit, až se nám sem vrátí."

Valencia už si s jistotou zajistila pozici zaručující jí účast v kvalifikaci pro příští ročník Ligy mistrů, ale s největší pravděpodobností skončí čtvrtá. V minulém kole navíc přišla i o teoretickou šanci na zisk titulu. Na třetí Sevillu ztrácejí borci z Mestally dvě kola před koncem pět bodů.

[ 1.6.2007 - Reuters / eFotbal.cz l Foto: Reuters ]