O Eto´oa je zájem, Barca chce bojovat o jeho udržení

O Eto´oa je zájem, Barca chce bojovat o jeho udržení

Španělská média v poslední době informují o tom, že obhájce titulu v Primera División FC Barcelona bude zuby nehty bránit odchodu své útočné hvězdy Samuela Eto´oa, o níž mají zájem mnohé evropské velkokluby.

Kamerunský útočník, který je nyní na kvalifikaci afrického Poháru národů, prožil v Barceloně další úspěšnou sezonu, přestože ho v jejím úvodu zbrzdilo vážné zranění kolena a musel si dát čtyřměsíční pauzu. I přesto dosáhl Afričan na dvanáct branek v 15 ligových zápasech a je stále jedním z nejžádanějších fotbalistů na přestupním trhu.

Eto´o se přitom v Barceloně chová jako neřízená střela a po konfliktech s koučem Frankem Rijkaardem se mluví o jeho nepříliš dobrých vztazích s hvězdným Ronaldinhem. Obecně se tedy předpokládalo, že se Barcelona nebude bránit jeho odchodu (při případném angažování Thierry Henryho z Arsenalu), ale katalánský velkoklub zřejmě změnil mínění.

Jeho skvělá forma přesvědčila vedení klubu, byť Barca ujišťuje, že šestadvacetiletému hráči nebude tolerovat další výstřelky. Mezi zájemci o služby průbojného Kamerunce jsou Manchester United, Chelsea, Liverpool, Arsenal, AC Milán i jeho městský rival Inter.

Eto´o by se hodil především Liverpoolu, jehož kouč Rafael Benítez chystá velkou letní přestavbu kádru. Španělský sportovní deník As psal dokonce o neuvěřitelně vysoké přestupní částce 40 milionů liber, jíž by byli "Reds" ochotni za Kamerunce zaplatit. Barcelona ovšem bude zřejmě chtít svůj největší útočný klenot udržet.

[ 3.6.2007 - SkySports.com / eFotbal.cz l Foto: Reuters ]