V Piastu Gliwice neprorazil, nyní se příbramský exslávista Ayong ocitne ve slovenské špičce

V Piastu Gliwice neprorazil, nyní se příbramský exslávista Ayong ocitne ve slovenské špičce

Dvacetiletý útočník Karsten Ayong vyměnil Příbram za slovenský celek DAC Dunajská Streda, který je u našich východních sousedů aktuálně na druhé příčce tabulky.

Na Slovensku ho ještě čeká zdravotní prohlídka, po které bude následovat podpis smlouvy. "Karsten je mladý hráč se zajímavou minulostí. Sledovali jsme ho delší dobu a nyní se naskytla možnost na jeho přestup, v létě mu v Příbrami končí smlouva. Jde o dobře stavěného a silného útočníka se schopností podržet míč," pochvaloval si sportovní ředitel Dunajské Stredy Jan Van Daele.

Český ofenzivní borec s kamerunskými kořeny je odchovancem Slavie, který byl v podzimní části zapůjčen polskému klubu Piast Gliwice, kde však příliš šancí nedostal a v Ekstraklase odehrál pouhých 10 minut, s tím, že dva starty si připsal alespoň v Polském poháru a jednou se mu podařilo skórovat.

V Dunajské Strede se potká se svým někdejším spoluhráčem u řeky Litavky Martinem Jedličkou, který je jeho vrstevníkem a v MOL aréně je nynější brankářskou jedničkou (německý trenér Hyballa má jinak v kádru ještě dalšího českého gólmana Patrika Maceje, který působil v minulosti v Baníku Ostrava). "Věřím, že mu pomůže v rychlé adaptaci na nové prostředí," uzavřel funkcionář Van Daele.

Soutěžní debut může čekat Ayonga 16. února, kdy přijede do Dunajské Stredy momentální lídr Slovan Bratislava.