Sevilla dostala v závěru sezony tvrdou ránu

Sevilla dostala v závěru sezony tvrdou ránu

Šance Sevilly na triumf ve španělské lize a domácím poháru se značně snížily. Může za to plánovaná absence klíčových hráčů Frederika Kanouteho a Daniela Alvese, již si budou v závěru sezony plnit reprezentační povinnosti.

Malijského útočníka Kanouteho, který dal v tomto ročníku Primera División už 21 branek, čeká 16. června kvalifikační duel mistrovství Afriky proti Sieře Leone, kvůli němuž přijde o ligový duel proti Villarrealu.

Alves se zase představí v barvách Brazílie na Copa America, a tak nestihne jak poslední zápas sezony Primera División, tak finále Královského poháru proti Getafe, které se hraje 23. června.

Sevilla, jež ztrácí na vedoucí Real Madrid pouhé dva body, se proto pokusí vyjednávat s Brazilským fotbalovým svazem o Alvesově vyvázání z reprezentačních povinností.

Primera División je jedinou z velkých evropských soutěží, která se stále ještě hraje. Španělský svaz za to v minulosti sklidil ostrou kritiku. Už loni měla federace problém s přeložením zápasu mezi Barcelonou a Sevillou na termín po skončení řádné sezony.

"Nechápu, proč se rozpisy utkání Sevilly a malijské reprezentace takto nesmyslně překrývají," nechal se slyšet Kanoute. "Předpokládal bych, že se obě strany nějak dohodnou, ale když už si musím vybrat, přednost dostane národní tým," dodal.

Stejný problém jako Kanoute v Seville řeší v těchto dnech také Mahamadou Diarra z Realu Madrid.

[ 6.6.2007 - Reuters / eFotbal.cz | Foto: Reuters ]