Rijkaard: O víkendu se o titulu nerozhodne

Rijkaard: O víkendu se o titulu nerozhodne

Nový šampion španělské ligy v sobotu známý nebude. Alespoň to tvrdí trenér obhájce titulu Barcelony Frank Rijkaard.

Tabulce Primera División vládne před víkendovým 37. kolem Real Madrid, který má na kontě 72 bodů. Stejně jich nasbírala také druhá Barcelona, ale ta má horší bilanci vzájemných zápasů. Třetí Sevilla ztrácí na vedoucí duo dva body.

Obhájce titulu přivítá na Nou Campu Espanyol, Real se představí na horké půdě Zaragozy. Sevilla cestuje ke svému utkání na Mallorku. "Tým, který po víkendu povede tabulku, bude mít oproti svým pronásledovatelům velkou výhodu, ale boj o titul ještě rozhodnutý nebude," uvedl Rijkaard na tiskové konferenci. V posledním kole čeká Barcelonu sestoupivší Gimnastic Tarragona, Real uvítá na San Bernabeu Mallorku.

Barca se v sobotu utká s městským rivalem z Espanyolu a ačkoliv hosté nebudou mít na Nou Campu o co hrát, předpokládá se, že budou chtít domácím zkomplikovat obhajobu. "Víme o nich skoro všechno, takže je nám jasné, že musíme dát do zápasu všechno, abychom vyhráli," nechal se slyšet Rijkaard. "Kouč Ernesto Valverde umí své svěřence motivovat, což dokázal při cestě do finále letošního Poháru UEFA," dodal.

[ 8.6.2007 - Reuters / eFotbal.cz | Foto: Reuters ]