Potvrzeno: Mladá Boleslav jde do Poháru UEFA

Potvrzeno: Mladá Boleslav jde do Poháru UEFA

Mezinárodní oddělení fotbalového svazu potvrdilo, že do základního kola Poháru UEFA nepostupuje poražený finalista domácí pohárové soutěže, ale třetí tým konečné prvoligové tabulky. V Mladé Boleslavi se tak mohou radovat, že do pohárové Evropy vstoupí později než Jablonec.

O tom, kdo se posune do prvního kola Poháru UEFA se spekulovalo od chvíle, kdy se vítězem domácí pohárové soutěže stala Sparta Praha po finálové výhře nad Jabloncem. Již tehdy bylo jisté, že letenský klub bude bojovat v předkole o účast v Lize mistrů, takže právo startovat v druhém nejvýznamnějším evropském poháru přejde na další český tým.

"Pohárový reglement UEFA mluví jasně: pokud nepůjde do Poháru UEFA vítěz domácího poháru, nahradí ho v úvodním kole nejlepší z dalších týmů, které si zajistily účast v pohárech. V tomto případě má přednost Mladá Boleslav, která v konečném ligovém pořadí skončila výše než Jablonec," vysvětlil šéf svazového mezinárodního oddělení Jaroslav Dudl.

Pro oba kluby se toho příliš nemění, neboť s touto možností již počítaly. Navíc druhé předkolo Poháru UEFA se hraje až v závěru srpna, a tak kvůli tomu nemusí ani měnit plán přípravy. Domácí liga startuje už 4. srpna.

Čeští účastníci v evropských pohárech v sezoně 2007/2008:

Liga mistrů:
2. předkolo: Slavia Praha
3. předkolo: Sparta Praha

Pohár UEFA:
2. předkolo: FK Jablonec
1. kolo základní části: FK Mladá Boleslav

Pohár Intertoto:
2. kolo: Slovan Liberec

[ 8.6.2007 - ČTK | Foto: MARSfoto ]