Sestupová zápletka v ČFL rozluštěna ještě před prvním jarním kolem. Jirny to zabalily!

Sestupová zápletka v ČFL rozluštěna ještě před prvním jarním kolem. Jirny to zabalily!

V České fotbalové lize se bude na jaře hrát jen o první místo a případný postup, o sestupujícím se rozhodlo ještě před výkopem prvních zápasů. Vedení Viktorie Jirny, posledního týmu tabulky, totiž těsně před startem druhé poloviny sezony zaslalo na patřičná místa informaci, že končí. Boj o záchranu ve třetí nejvyšší soutěži vzdali sami a předem a nikdo další se tak pádu o patro níž obávat nemusí.

V sezonách 2015/2016 a 2016/2017 ČFL ovládly, loni na podzim ale Jirny ustoupily ze slávy. Ještě nedávno obávané mužstvo nasbíralo v první polovině sezony jen 15 bodů, nejméně ze všech týmů v soutěži. Navíc se vyrojily spekulace o finančních problémech a po odchodu kouče Václava Hradeckého už tým ani nenastoupil do společné zimní přípravy.

Situace v klubu na Praze-východ se vyhrotila natolik, že na jaře už ve třetí lize nebude pokračovat. Rozhodnutí šéfa Viktorie rázem vyřešilo kompletní sestupovou zápletku. Jirny jsou v tuto chvíli považovány za sestupujícího a nikdo další se tedy nemusí před výraznou proměnou soutěže od příští sezony pádu obávat. Výsledky Jiren z podzimu budou anulovány.

Zápy potřetí v sezoně padly

Prvním jarním soupeřem Jiren měla být karlovarská Slavia. Nováček musel místo očekávaného souboje celků ze dna tabulky narychlo řešit, co s neplánovaným volnem, které čeká v jednotlivých kolech postupně všechny účastníky ČFL. Nehrálo se ani v Ústí nad Orlicí, ovšem z jiného důvodu – kvůli nezpůsobilosti hrací plochy.

Vstup do jarní části sezony nevyšel vedoucím Zápům. Teprve třetí porážku v soutěži jim uštědřilo Litoměřicko, kterému mimořádně cenné a zároveň nečekané tři body na domácí půdě vystřelil Dominik Dolejší. Zaváhání lídra využil Vyšehrad. Ve svém novém domově na Strahově přetlačil ve šlágru 18. kola Domažlice po kuriózním momentu z úvodu druhého poločasu.

Co se stalo? Hostující stoper Bauer odvrátil centr tak nešťastně, že odkopem trefil clonícího Brejchu a od něj se míč odrazil do sítě. Šemíci díky tomu vydřeli výhru 1:0 a z druhé příčky stáhly ztrátu na Zápy na osm bodů. „Velmi důležitý zápas hned na úvod jarní části,“ těšil vítězný vstup do jara vyšehradského kouče Romana Veselého.

Z favoritů vybojoval v 18. kole tři body také další pražský celek Vltavín. Svěřenci kouče Martina Frýdka potvrdili roli na půdě nováčka ze Živanic, kde vyhrál 2:0. Sérii tří porážek ze závěru podzimu konečně ukončili hráči Králova Dvora, kteří třemi góly po změně stran otočili utkání v Písku. Cábelíci si od řeky Otavy odvezli výhru 3:1.

ČFL, 18. kolo:

Písek - Králův Dvůr 1:3 (39. Voráček z pen. - 47. Hell, 55. Kraus, 78. Kůžel)
Vyšehrad - Domažlice 1:0 (47. Brejcha)
Převýšov - Dobrovice 2:1 (45. a 57. oba z pen. Bastin - 84. Volf)
Litoměřicko - Zápy 1:0 (57. Dolejší)
Živanice - Vltavín 0:2 (15. Valíček, 56. Šípek)
Brozany - Velvary 1:2 (23. Chukwuma - 34. Kafka, 62. Pavlíček)
Štěchovice - Benešov 2:1 (74. Woitek, 87. Batka - 28. Slanina)
Ústí nad Orlicí - Radotín odloženo
Jirny - Karlovy Vary zrušeno