Velký talent ze Slovácka obráží stáže. Chtěli ho vidět v Juventusu, Bayernu, Valencii i Fulhamu

Velký talent ze Slovácka obráží stáže. Chtěli ho vidět v Juventusu, Bayernu, Valencii i Fulhamu

Jestliže má Sparta super talent v osobě šestnáctiletého teenagera Adama Hložka, Ve Slovácku začíná pomalu vystrkovat růžky stejně starý útočník Filip Vecheta.

Vytáhlý mladík, jenž oslavil šestnácté narozeniny uprostřed minulého měsíce, už má za sebou stáže v Juventusu Turín, Bayernu Mnichov, Valencii, Red Bullu Salzburg či Fulhamu, do jehož struktur nakoukl naposledy.

Ofenzivní hráč z Uherského Hradiště patří do portfolia agentury Global Sports. "Filip poutá zájem zahraničních klubů, absolvoval již například stáž v Juventusu, ale i v Bayernu Mnichov nebo Valencii. Jedná se o vysokého útočníka, který je ze Slovácka a u kterého věříme, že má všechny předpoklady k tomu, aby z něj byl jednoho dne velmi kvalitní hráč, ale samozřejmě je před námi ještě hodně dlouhá cesta," ozřejmil na webu ruik.cz bratři Zíkové.

Synové známého manažera Pavla Zíky se dokonce mládežnického reprezentanta České republiky nebáli přirovnat ke globální hvězdě. "Typologicky ho můžeme s trochou fantazie přirovnat ke Zlatanu Ibrahimovičovi. Jedná se o vysokého, ale současně velmi technického fotbalistu se skvělým pohybem, který pochází z výborné a láskyplné rodiny, která je Filipovi velkou oporou. Můžeme říct, že je zdravě sebevědomý, ví že na to má. My se ho snažíme chválit a podporovat v tom zdravém slova smyslu," doplnili sourozenci Zíkové, jejichž slova publikoval portál ruik.cz.

Člen sedmnáctky Slovácka s minulostí ve Znojmě, o něhož měla svého času zájem i Slavie, přiznal, že zahraniční angažmá je jeho snem. Podle šéftrénéra mládeže 1. FC Slovácko Zdeňka Botka by to nemusela být utopie. "Je to klasický střední útočník. Je vysoký, urostlý, gólový. Má velký talent, pod vedením našich trenérů jde ještě nahoru," zakončil funkcionář na adresu někdejšího nejlepšího střelce žákovské ligy.