Frýdek: Důležité je hrát tak, jak by Sparta měla a bavit se tou hrou

Frýdek: Důležité je hrát tak, jak by Sparta měla a bavit se tou hrou

Zaskakující hlavní trenér Sparty Michal Horňák, jehož měsíční gáže 150 tisíc korun měsíčně je oproti jeho třem předchůdcům suverénně nejskromnější, je zatím ve své funkci stoprocentní. Připravil tým k výhrám nad Opavou i Baníkem Ostrava a přesvědčivé je také celkové skóre 6:0. 

Důležitost toho, že slavné "S" pod novým trenérem triumfovalo dvakrát rozdílem tří branek, je velká. "Na psychiku je to určitě dobře, šest střelených gólů a oba zápasy s čistým kontem. My se ale musíme zase připravit na Liberec a zvládnout další zápasy. Určitě si rozebereme, co jsme udělali dobře, co jsme udělali špatně, ale musíme se maximálně soustředit na další zápasy," upozornil jeden z lídru letenské kabiny Martin Frýdek, jehož slova vyšla na webu sparta.cz.

Měla by už si nejslavnější tuzemská značka z Generali arény díky velkému náskoku na čtvrtý celek tabulky v klidu dojít pro bronz? "Samozřejmě chceme uhrát to třetí místo. Důležité je pro nás se pokusit vyhrát všechny zápasy, hrát tak, jak by Sparta měla a bavit se tou hrou," pokračoval bývalý středopolař Slovanu Liberec.

Spartu nyní pomáhají táhnout i mladí borci a la Václav Drchal či Adam Hložek, kteří jsou stále v teenagerovském věku. A v posledním kole si odbyl debut i sedmnáctiletý Pavel Hájek. Co na to říká ostřílený bojovník? "Pro Spartu je to dobře, že se prosazují mladý kluci a když dostanou šanci, tak na hřišti nechají maximum a jsou odměněni i gólem," zakončil na stránkách sparta.cz syn vicemistra Evropy z roku 1996.