V Goodison Parku otevřeně přiznali, že za pár týdnů hodlají loupit v kádrech Barcelony a Chelsea

V Goodison Parku otevřeně přiznali, že za pár týdnů hodlají loupit v kádrech Barcelony a Chelsea

Everton bude i v další sezóně bez pohárové Evropy, což se vedení příliš nezamlouvá. Kouč Toffees Marco Silva však podporu svého klubu má, proto místo odvolání dostane v létě zajímavou sumu, aby mohl sílu kádru posílit. Osmé místo v této sezóně Premier League je podle něj dobrým odrazovým můstkem.

Na Goodison Parku plánují posílit především zadní řady a střed hřiště. Do defenzivní řady si Silva vyhlédl obránce Kurta Zoumu, který je však majetkem londýnské Chelsea. Nad Blues se snáší hrozba zákazu nákupů po dvě přestupová okna, proto není jasné, zda na této adrese uspěje.

„Možná je pro nás tento cíl v tuto chvíli nedosažitelný, ale nemůžeme se vzdávat bez boje. Pečlivě sledujeme, jak se situace Chelsea vyřeší a poté předložíme svou nabídku,“ nechal se slyšet Silva, který svůj zrak upírá také na Camp Nou. Právě u Barcelony by rád získal natrvalo André Gomese, který v Evertonu poslední rok hostoval.

„S vedením Barcelony jsme se zatím nesešli, ale máme pozitivní příslib od Andrého, že by zde chtěl zůstat. Vždy, když s ním jednám, cítím upřímné jednání a pochybuji, že by svůj názor ze dne na den změnil. Máme ambice posunout náš klub výše a on splňuje naše požadavky. Věříme, že zajímavá suma může přesvědčit i druhou stranu,“ dodal kouč Evertonu.