Costa má ve sparťanské šatně obrovský respekt. Podle Horňáka je příkladem chování v kabině

Costa má ve sparťanské šatně obrovský respekt. Podle Horňáka je příkladem chování v kabině

Ačkoliv se o třiatřicetiletém defenzivním univerzálovi Costovi Nhamoinesuovi v poslední době psalo zejména s jeho "sáněmi" a s tím spojenou nevybíravou hrou, na Letné je stále považován za velmi důležitého muže.

Svědčí o tom i osobní statistiky - k tomuto datu nastoupil do sedmadvaceti ligových duelů a na hřištích strávil 2344 minut, což je z celé sparťanské obrany vůbec nejvíce. Navíc má i tři vystoupení v domácím poháru a jedno v předkole Evropské ligy.

V posledních utkáních bývá i kvůli zranění Bořka Dočkala jediným hráčem sestavy nad třicet let. "Starší už je tady jen brankář Bičík. Naši mladíci mají hodně energie, jsou talentovaní. Trenér se mnou asi počítá pro mé zkušenosti," uvedl kolega Radakoviče, Plechatého, Čiviče a spol., jenž dorazil do české metropole v létě 2013.

Na jeho zkušenosti a vůdcovské schopnosti se hodně spoléhá také zaskakující hlavní trenér Michal Horňák, který má zatím v nové funkci tři výhry a skóre 7:0.

"Kostík samozřejmě komunikuje se všemi hráči, i s mladými. Má obrovský respekt v kabině. Beru ho jako zkušeného hráče, který tady odehrál služebně skoro nejvíc. Je příkladem chování v kabině. Trochu ho limituje, že je cizinec, ale neřekl bych nějak moc," uvedl na konto někdejšího beka polského Zaglebie Lubin nástupce Zdeňka Ščasného.