Předseda představenstva Dukly: S nejvyšším rozpočtem od roku 2011 jsme dosáhli nejhorších výsledků. Je to „umění“

Předseda představenstva Dukly: S nejvyšším rozpočtem od roku 2011 jsme dosáhli nejhorších výsledků. Je to „umění“

Dukla má za sebou nejhorší ročník od svého návratu mezi elitu a zaslouženě padá do druhé nejvyšší soutěže. Předseda představenstva Bohumil Paukner se vyjádřil k dalšímu směřování tradiční dejvické značky z Julisky...

"S nepochybně nejvyšším rozpočtem od roku 2011 (100 milionů Kč) jsme dosáhli nejhorších výsledků. Je to svého druhu „umění“ Samozřejmě je to pro mne velkým zklamáním, zvláště když letos přímo sestupuje pouze jediný celek ze šestnácti. Nevěřil jsem, že by se to mohlo stát. Ale byli experti, kteří to předvídali už před zahájením letošního ročníku," smutnil muž stojící v čele Dukly.

Doznívající ročník lze jednoznačně hodnotit jako nejhorší od návratu Dukly do první ligy. "A to ta minulá byla hodně špatná. Letošní účinkování Dukly v nejvyšší soutěži je vyústěním dlouhodobějšího procesu, který započal už na prahu sezóny 2015/2016. Rozčarován jsem i z umístění dorostenců, konkrétně z kategorie devatenáctiletých, kteří nám loni udělali radost svým postupem do celostátní soutěže. V ní se jim už ale v tvrdé konkurenci tolik nedaří, momentálně jsou na posledním místě. Když však srovnám podmínky, v nichž se připravují jejich soupeři a vezmu v úvahu podporu mládežnické kopané v jejich městech, našemu postavení v tabulce se vůbec nedivím," přiznal na webu fkdukla.cz funkcionář.

Bude chtít majitel a jeho bratr Petr Paukner dotovat dejvický fotbal i ve druhé nejvyšší soutěži? "Jeho stanovisko bylo po celé dva poslední roky jednoznačné a vedení Dukly ho znalo: Sestoupí-li Dukla do druhé ligy, já končím! Zhruba v polovině sezóny připustil možnost pokračovat ve sponzoringu Dukly. Bude hodně záležet na tom, jak se nám podaří sestavit rozpočet a složit kádr na příští sezónu. Protože zcela jistě nebude do klubu investovat v rozsahu, v jakém tak činil s cílem zachránit prvoligovou příslušnost. Zcela určitě se sníží příjmy klubu. Počínaje tržbami ze vstupného přes příspěvky sponzorů až po finanční plnění z titulu převodu marketingových a audiovizuálních práv. To si vynutí razantní snížení nákladů ve všech oblastech, kde je to možné," informoval na webu fkdukla.cz Paukner, jenž současně avizoval daleko větší šance pro odchovance, protože drahé nákupy mu rozpočet nedovolí.

Jakým směrem se bude muset jít po pádu o soutěž níže? "Trpělivým budováním mužstva a klubové kultury, přizpůsobením se podmínkám, které máme a které se v žádném ohledu nedají srovnávat s obdobím, kdy Dukla Praha hrála na špici československé kopané a její jméno zářilo v Evropě i ve světě. Jen pro osvěžení paměti: V roce 1967 měla klubová bilance v Poháru mistrů evropských zemí toto pořadí: 1. Real Madrid 2. Benfica Lisabon 3. Dukla Praha 4. Inter Milán 5. AC Milán 6. Manchester United. Barcelona byla 10., Borussia Dortmund 18., FC Liverpool 21. a Juventus 28. Tehdy Dukla měla ideální tréninkové zázemí pro A mužstvo i mládež a k dispozici odpovídající infrastrukturu, jiné personální zajištění, včetně špičkového managementu, a daleko příznivější možnosti získat mladé, talentované, nepříliš známé, ale perspektivní hráče," připomněl.

Bude cílem pro ročník 2019/2020 okamžitý návrat do první ligy? "O cílech do příští sezóny je předčasné hovořit. Ještě neskončila tato. V této souvislosti je dobré si připomenout, že z cílů, které si Dukla vytkla pro poslední čtyři sezóny, splnila jediný! V r. 2017 jsme skončili sedmí – díky trefě Preislera v poslední minutě posledního ligového utkání v Teplicích," zakončil stránkami dukla.cz citovaný představitel celku z Prahy 6.