Hübschman: Bylo jasné, že v létě někdo odejde. Teď to chce čas, aby si to zase sedlo

Hübschman: Bylo jasné, že v létě někdo odejde. Teď to chce čas, aby si to zase sedlo

Jen týden zbývá do startu nového ročníku české nejvyšší soutěže. Svůj dílec štěstí by rád ukořistil i Jablonec, který uplynulou sezónu zakončil na čtvrtém místě. Ve hře je opět elitní skupina v tuzemském prostředí, ale i boj o Evropskou ligu. Kapitán Tomáš Hübschman věří, že na to aktuální kádr severočeského týmu sílu má, přestože v létě přišel o několik dosavadních opor.

Jablonec prakticky staví novou základní sestavu, neboť značná část opor zamířila v létě jinam. To se podepsalo i na přípravě, která herně a výsledkově nebyla příliš vydařená. „Výsledky v přípravě ale zase až tak důležité nejsou. Samozřejmě, když se vyhrává, tak je nálada lepší, než když to není výsledkově takové, jak bychom chtěli. Důležité ale bude, co bude v lize a jak se nám podaří odstartovat,“ komentoval aktuální rozpoložení v týmu jablonecký kapitán.

„Trošku se potácíme s problémem v obraně, hlavně na stoperech, ale věděli jsme, že po dvou lepších sezónách někdo odejde. Hráči, co tu byli, i ti co přišli, dostanou příležitost. I oni však potřebují čas, aby se to sehrálo. Předtím byl tým delší dobu po hromadě a nějakou dobu se vyvíjel, to teď tak jednoduché nebude. Musíme se snažit dát co nejrychleji dohromady, abychom zase mohli hrát nahoře,“ pokračuje Hübschman v rozhovoru pro klubové stránky.

Největší problém má nyní Jablonec v defenzivě, kterou skládá prakticky celou nově. „To je pravda, kromě Břečky tu prakticky nikdo nezbyl. Trenér ale mluvil o tom, že bude chtít, aby ještě někdo přišel. Samozřejmě už moc času není, protože za chvíli startuje liga. Situace je těžké a majitel nebude mít jednoduché sehnat někoho za tak krátkou dobu, aby rovnou mohl naskočit do ligy. Když se to nepovede, tak si hold musíme poradit sami,“ dodává bývalý reprezentant.