Pudil: Předkola jsou ošidná. Silné kluby jsou i v Kazachstánu, přestože si to český fanoušek nemyslí

Pudil: Předkola jsou ošidná. Silné kluby jsou i v Kazachstánu, přestože si to český fanoušek nemyslí

Mladá Boleslav odehraje ve čtvrtek klíčový zápas na horké půdě kazašského soupeře. Před týdnem doma skončil duel smírně 1:1 a je jasné, že středočeský klub potřebuje na hřišti Šymkentu vstřelit branku. Veřejnost věří, že by se to mělo bez problémů podařit, ale jeden z nejzkušenějších hráčů týmu Daniel Pudil moc dobře ví, že Boleslav nečeká nic jednoduchého.

„Tahle kola jsou ošidná. Český národ si řekne, že letíte do Kazachstánu a musíte tam vyhrát. Koukali jsme se na video. Nikdo už není slabí, ať je to v české lize nebo v zahraničí, každý soupeř má kvalitní hráče a my jsme viděli, že do útoku jsou hodně nebezpeční,“ varoval Pudil, který přišel do Boleslavi z Ostrovů, kde naposledy hájil barvy druholigového Sheffieldu Wednesday.

„Musíme si dát pozor, jestli chceme jít dál. To je s každým soupeřem. Nikoho nemůžeme podcenit a musíme hrát náš fotbal. Je třeba hrát jako jeden tým, jako jedenáct hráčů, kteří jdou na hřiště bojovat o postup. Nikdy se nedá vyhrát zápas se dvěma nebo třemi hráči,“ pokračoval Pudil před čtvrteční bitvou.

V týmu spolu s Markem Matějovským patří k nejzkušenějším tvářím, na které se spoléhá nejen kouč Weber, ale i zbytek kabiny. „Sice jsme s Márou zkušení, ale pořád kolem sebe potřebujeme kluky, kteří s námi budou táhnout za jeden provaz. Není to jenom o něm a o mně. Na hřišti si musí každý plnit své povinnosti. Jestli si řekneme nějakou taktiku, tak ji každý musí splnit do puntíku,“ dodal Pudil.