Ribéry může zamířit do Itálie, chtějí ho tam jako levého obránce

Ribéry může zamířit do Itálie, chtějí ho tam jako levého obránce

Franckovi Ribérymu vypršel letos v létě kontrakt s mnichovským Bayernem a vzhledem k tomu, že žádný nový nepodepsal, si nyní hledá nové angažmá. Podle serveru Goal.com má šestatřicetiletý Francouz Ribéry nabídky z celého světa, nejblíž je ale prý italské Fiorentině, která by ho chtěla nasazovat jako levého obránce.

Z Fiorentiny totiž podle informací italských médií v nejbližších dnech odejde levý obránce Cristiano Biraghi, o něhož jeví dlouhodobý zájem Inter Milán a řadí se prý i mezi oblíbence Antonia Conteho, hlavního trenéra milánského celku. 

Ribéry působil v Bayernu Mnichov posledních dvanáct let a zapsal se tam mezi nejlepší hráče jeho historie. Společně s Arjenem Robbenem byli noční můrou pro obrany soupeřů a v roce 2013 byl Ribéry dokonce vyhlášen nejlepším hráčem Evropy podle UEFA. V témže roce se Ribéry dostal i do užšího tříčlenného výběru kandidátů na zisk Zlatého míče, v konkurenci Ronalda a Messiho ale tehdy neobstál.

Ribéry odehrál mezi lety 2006 a 2014 také jednaosmdesát zápasů za francouzskou reprezentaci, ve kterých vstřelil šestnáct gólů. Po neúspěšném Mistrovství světa 2014 se rozhodl reprezentační kariéru ukončit. Ribéry vyhrál s Bayernem celkem devětkrát německou bundesligu a jednou Ligu mistrů UEFA.