Baníkovci řádili na Spartě. Napadli pořadatele a policie jich 28 zadržela

Baníkovci řádili na Spartě. Napadli pořadatele a policie jich 28 zadržela

Fanoušci ostravského Baníku se během výjezdu na pražskou Spartu rozhodně nepředvedli v nejlepším světle. Baník prohrál v Generali Areně 0:2 a výsledkem se stalo jejich řadění. Výsledkem je šest zraněných lidí a osmadvacet zadržených výtržníků po rychlém zásahu policie.

Nejdříve napadli Baníkovci přímo v útrobách stadionu jednoho hasiče, posléze i několik pořadatelů a na místo byla tedy okamžitě přivolána zásahová jednotka. „V okamžiku, kdy policisté vstoupili na stadion, pokračovalo nejen napadání pořadatelů, fanoušci ale rovněž házeli do lidí sudy s pivem ze stánku,“ nechala se pro server Sport.cz slyšet tisková mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

„Policisté okamžitě zakročili a omezili na osobní svobodě dvacet osm osob s podezřením na různé přestupky a trestné činy. Zadržení byli převezeni na různá oddělení, kde budou podrobeni výslechům a dalším úkonům. Zítra upřesníme klasifikaci jejich přečinů,“ dodala Kropáčová.

Ošetřeni byli na místě čtyři pořadatelé a jeden zasahující policista. Jeden pořadatel byl s vážným zraněním převezen do nemocnice. Zbylí fanoušci Baníku se po zápase odebrali pěšky na vlakové nádraží do Holešovic, kde na ně čekal připravený speciální vlak do Ostravy. Podle informací tiskové mluvčí pražské policie Kropáčové policisté při pochodu na nádraží žádné protiprávní jednání nezaznamenali.