Anglie porazila Slovince a zůstává stoprocentní

Ačkoliv Angličané v kvalifikačním zápase proti Slovinsku prohrávali, nakonec dokázali výsledek otočit a zvítězili 3:1.

Po nepříliš záživné první půli se ve Wembley začalo hrát až v poločase druhém. Po bezmála hodině hry nacentroval do pokutového území soupeře Milivoje Novaković a dezorientovaný Jordan Henderson si hlavou srazil míč do vlastní sítě – 0:1.

Šokovaní domácí se však z nečekaného úderu rychle oklepali a už o dvě minuty později bylo vyrovnáno. Obránce Boštjan Cesar ve vlastním vápně fauloval pronikajícího Wayna Rooneyho a anglický kapitán nařízenou penaltu s kapkou štěstí proměnil.

Neuplynulo ani dalších deset minut a Angličané se dostali do vedení. Centr Adama Lallany do pokutového území vyrazil brankář Samir Handanović jen do nebezpečné zóny, kde se rychle zorientoval Danny Welbeck a v trošku krkolomné pozici dokázal dotlačit míč do sítě.

Třetí a uklidňující gól pak Albion vstřelil o dalších šest minut později, kdy si Welbeck krásně narazil s Raheemem Sterlingem a připsal si druhou trefu v zápase.

Anglie – Slovinsko 3:1 (0:0)

Branky: Rooney (59.), Welbeck (66. a 72.) – Henderson (57. vlastní)

Žluté karty: Gibbs, Clyne, Sterling, Jagielka - Cesar

Anglie: Hart, Clyne, Cahill, Jagielka (89. Smalling), Gibbs, Wilshere, Henderson, Lallana (80. Milner), Sterling (85. Oxlade-Chamberlain), Rooney, Welbeck
Slovinsko: Handanović, Brečko, Ilić, Cesar, Struna, Mertelj, Kurtić (75. Rotman), Birsa (63. Lazarević), Kampl, Kirm (78. Ljubijankić), Novaković