Moc se mi líbí nálada v kabině, všichni jsou hrozně v pohodě, hodnotí plzeňskou adresu Díaz

Moc se mi líbí nálada v kabině, všichni jsou hrozně v pohodě, hodnotí plzeňskou adresu Díaz

Nejčerstvější západočeská posila, jíž je argentinský středopolař Iván Díaz, pochází z osmi dětí a jeden z jeho mladších bratrů aktuálně obléká dres slavného River Plate.

V oné slavné argentinské značce strávil zhruba deset let také sám Díaz, jenž dorazil do Dooan arény na půlroční hostování s opcí ze slovenské Žiliny.

Právě tam už pracoval s nynějším stratégem Viktorie Adriánem Guľou, který ho však prvně vedl ještě v Trenčíně, kam se přesunul z nevydařené štace v Panathinaikosu Atény...

"V Řecku měl klub velké finanční problémy, bankrotoval. Byl jsem tam se Sebastiánem Letem, dalším argentinským hráčem, který pak také odešel kvůli problémům. Mně pak zavolal Trenčín, což byl můj první kontakt s trenérem Guľou. Potom jsem byl v Trenčině, kde byl také podobný problém, a tak jsem se vrátil do Argentiny, kde jsem v River Plate podepsal profesionální smlouvu. Bohužel jsem se zranil, ale pak jsem v Žilině začal kariéru pořádně a už jsem toho dokázal více," ozřejmil na webu fcviktoria.cz nový kolega Hořavy, Mihálika, Chorého a spol.

Plzeň je bezesporou novou výzvou. "Samozřejmě jste ze začátku trochu nervózní, ale den ode dne se to bude zlepšovat. Hrozně se mi líbí, jaká tu je nálada v kabině, všichni jsou hrozně v pohodě. Jsem šťastný, že tu mohu být. Bude to velká výzva a dobrá šance. Budu opět s trenérem Guľou. Vyhovuje mi, jak pracujeme. Snaží se vám pokaždé zvedat sebevědomí, každý trénink je náročný a dá vám hodně. Podle mě je to velmi dobrý trenér pro každého hráče. Hlavně jsou tu ale kvalitní hráči, to mi také určitě pomůže se zlepšit, protože bude potřeba makat na 100 procent," pokračoval jihoamerický štírek, jehož slova vyšla na stránkách fcviktoria.cz.

V české Fortuna:ligy bude Díaz oblékat číslo 6, které si zvolil podle své pozice na hřišti. Co vůbec od něj mají fanoušci vicemistra v následujících týdnech a měsících očekávat? "Jsem typ hráče, který přebere balon a hned chce hrát. Snažím se rozdat rychle přihrávku, zároveň mě ale baví s tím míčem hrát," poodhalil svůj styl sedmadvacetiletý rodák z Buenos Aires, jehož konto zdobí slovenský titul ze sezony 2016/2017.