Boleslav otáčela s Budějovicemi, Chorý s Čermákem obelstili defenzivu Jablonce

Středočeská Příbram se odlepila ode dna tabulky. V záchranářské misi ve skupině o setrvání mezi elitou porazila doma Olomouc 2:0 díky brankám Škody a Treglera. Na poslední místo tak odsunula Opavu, která venku nestačila na Zlín a padla 1:3. Ševce poslal do vedení již v 6. minutě Džafič a náskok pojistil Matejov. Řezníček sice v závěru první půli dokázal snížit, ale po změně stran dvoubrankový náskok opět obstaral Poznar.

Do bot teče také Karviné, která má na Příbram již jen dvoubrankový náskok a na Zlín ztrácí v tabulce čtyři body. Rozhodla o tom porážka na Stínadlech, kde Teplice nakonec zvítězily 4:1. Domácí po první půli vedli 2:0 zásluhou Mareše a Žitného, po změně stran sice snížil Lingr, ale poté byly u kormidla opět Teplice, za které se nemýlil Trubač a Moulis.

Pražská Sparta pokračuje na vítězné vlně i v nadstavbě. Na Letné uspěla v efektivitě a porazila Liberec 4:1. Jako první udeřil již v 10. minutě Hancko, ale poté si domácí sami zavařili, když si vlastní branku vstřelil Frýdek. Ještě před koncem první půle však letenskému celku vedení vrátil Sáček a po změně stran náskok pojistili Krejčí s Tettehem.

Slavia udělala další rázný krok za obhajobou mistrovského titulu, když dokázala zvítězit proti ostravskému Baníku. Sešívaní se dostali do vedení již v prvním poločase zásluhou Zimy a Bořila. V samotném závěru druhé půle snížil Buchta, ale o tři minuty později definitivně rozhodl o výhře hostů Musa.

Klokani potvrdili svou jarní formu, když dokázaly v úvodním zápase proti Slovácku ukořistit v Uherském Hradišti výhru 2:1. Skóre otevřel již v 15. minutě Vacek, ale v nastavení první půle srovnal stav Havlík. Tři minuty před koncem základní hrací doby vrátil pražskému klubu vedení Hronek a rozhodl tak o tom, že v Ďolíčku budou domácí blíže postupu.

Dobrou výchozí pozici do odvety si zajistila také Mladá Boleslav, která však doma musela otáčet nepříznivý vývoj utkání. Budějovice udeřily již v první půli zásluhou Nováka a středočeský klub dokázal skórovat až po změně stran. Nejprve se trefil Ladra, a poté v samotném závěru na 2:1 upravil Mašek.

Plzeň se potřebovala oklepat ze středečního vyřazení v semifinále MOL Cupu, což se ji doma proti Jablonci podařilo. Sítě se rozvlnily již v 17. minutě, kdy úřadoval Chorý. Viktoriáni svůj náskok pojistili po změně stran po trefě Čermáka a zvítězili 2:0.

Fastav Zlín - SFC Opava 3:1 (2:1)
Branky: 2. Džafič, 30. Matejov, 63. Poznar - 45. Řezníček. Rozhodčí: Hrubeš - Koval, Vitner - Zelinka (video). ŽK: Helešic, Hrabina, Harazim (všichni Opava). Diváci: omezený počet (limit 2500 osob na stadionu).
Zlín: Dostál - Matejov (90. Cedidla), Buchta, Simerský, Bartošák (62. Jiráček) - Džafič, Hlinka, Conde, Čanturišvili (62. Fantiš) - Poznar (90. Bačo), Janetzký (78. Jawo). Trenér: Páník.
Opava: Fendrich - Hnaníček, Schaffartzik (37. Harazim), Žídek - Hrabina, Jursa (68. Texl), Souček, Řezníček (68. Železník), Helešic - Dordič (68. Mondek), Juřena. Trenér: Skácel.

1. FK Příbram - Sigma Olomouc 2:0 (1:0)
Branky: 32. Škoda z pen., 62. Tregler. Rozhodčí: Franěk - Vlček, Flimmel - Pechanec (video). ŽK: Dramé, Polidar - Radek Látal. Diváci: omezený počet (limit 2500 osob na stadionu).
Příbram: Melichar - Kvída (81. Soldát), Dramé, Kleščík, Cmiljanovič - Tregler, Rezek - Antwi (63. Jindráček), Zorvan (82. Slepička), Škoda (71. Pazdera) - Polidar. Trenér: Čuhel.
Olomouc: Mandous - Radek Látal, Beneš, Jemelka, Kerbr (41. Juliš) - Greššák - Hála, Houska (72. Zahradníček), Zmrzlý, Falta (46. González) - Chytil (72. Sladký). Trenér: Radoslav Látal.

FK Teplice - MFK Karviná 4:1 (2:0)
Branky: 33. J. Mareš, 42. Žitný, 73. Trubač, 87. Moulis - 49. Lingr. Rozhodčí: Lerch - Poživil, Ratajová. ŽK: Mareček, Kučera, J. Mareš - Taiwo, Guba, Qose. Diváci: 1260 (limit 2500 osob na stadionu).
Teplice: Grigar - Nazarov, Čmovš, Mareček - Kučera - Hyčka (59. Černý), Žitný (84. Ljevakovič), Trubač (85. P. Mareš), Moulis - J. Mareš (63. Radosta), Řezníček. Trenér: Hejkal.
Karviná: Bolek - Ndefe, Šindelář, Rundič (46. Janečka), Čonka - Smrž, Mangabeira (85. Hanousek), Qose (78. Bukata) - Ba Loua (78. Vukadinovič), Lingr, Taiwo (46. Guba). Trenér: Jarábek.

Sparta Praha - Slovan Liberec 4:1 (2:1)
Branky: 10. Hancko, 43. Sáček, 74. Krejčí, 90.+3 Tetteh - 29. vlastní Frýdek. Rozhodčí: Ardeleanu - Moláček, Caletka - Houdek (video). ŽK: Trávník - Malinský, Baluta, Hromada. Diváci: 2000.
Sparta: Heča - Sáček, Štetina, Hancko, Hanousek - Vindheim (26. Frýdek), Krejčí, Kanga (76. Karabec), Dočkal (63. Trávník), Karlsson (76. Hložek) - Kozák (63. Tetteh). Trenér: Kotal.
Liberec: Nguyen - Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Mikula - Malinský (65. Rondič), Alibekov (57. Beran), Mara, Hromada (78. Michal), Pešek (57. Zeman) - Baluta (78. Fukala). Trenér: Hoftych.

Baník Ostrava - Slavia Praha 1:3 (0:2)
Branky: 90. Buchta - 14. Zima, 43. Bořil, 90.+2 Musa. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Mokrusch - Marek (video). ŽK: Jirásek, Kuzmanovič, Fleišman - Ševčík, Musa. Diváci: 1722 (limit 2500 osob na stadionu).
Ostrava: Laštůvka - Jánoš, Pokorný, Stronati, Svozil, Fleišman - Potočný (81. Baroš), Kaloč (81. Drozd), Jirásek (64. Smola), Lalkovič (65. Buchta) - Šašinka (56. Kuzmanovič). Trenér: Kozel.
Slavia: Kolář - Coufal, Frydrych, Zima, Bořil - Ševčík (74. Traoré), Holeš - Masopust (82. Oscar), Stanciu (86. Takács), Provod - Tecl (86. Musa). Trenér: Trpišovský.

FC Slovácko - Bohemians Praha 1905 1:2 (1:1)
Branky: 45.+2 Havlík - 15. Vacek, 87. Hronek. Rozhodčí: Rejžek - Vlasjuk, Klupák - Berka (video). ŽK: Dvořák, Hofmann, Havlík - Ljovin, Vacek, Bartek, Hronek, Valeš. Diváci: 1800 (limit 2500 na stadionu).
Slovácko: Porcal - Reinberk, Hofmann, Kadlec, Divíšek - Daníček, Havlík - Kalabiška (54. Sadílek), Dvořák (82. Kohút) Navrátil - Jurečka (60. Zajíc). Trenér: Svědík.
Bohemians 1905: Valeš - Dostál, Köstl, Hůlka, Bartek - Jindřišek, Ljovin - Hronek (90. Krch), Vacek (70. Květ), Vodháněl (80. Ugwu) - Nečas (70. Mosquera). Trenér: Klusáček.

Mladá Boleslav - České Budějovice 2:1 (0:1)
Branky: 66. Ladra, 89. Mašek - 14. Novák. Rozhodčí: Proske - Kříž, Dresler - Orel (video). ŽK: Zelený, Túlio - Talověrov, Mészáros, Ledecký.
Ml. Boleslav: Šeda - Křapka, Jakub Klíma, Tatajev, Zelený - Hubínek (31. Wágner), Janošek (80.Túlio) - Ladra (88. Douděra), Budínský, Fulnek - Jiří Klíma (46. Mašek). Trenér: Weber.
Č. Budějovice: Křížek - Čolič, Sivok (46. Havel), Talověrov, Novák - Mészáros (71. Ledecký), Čavoš, Javorek, Šulc (88. Kulhánek), Mršič (62. Brandner) - Schranz. Trenér: Horejš.

Viktoria Plzeň - FK Jablonec 2:0 (1:0)
Branky: 19. Chorý, 71. Čermák. Rozhodčí: Julínek - Dobrovolný, Myška - Hocek (video). ŽK: Beauguel - Kratochvíl, Hämäläinen. Diváci: 2472 (limit 2500 osob na stadionu).
Plzeň: Hruška - Řezník, Hejda, Brabec, Kovařík - Bucha (81. Hořava), Kalvach, Čermák - Kayamba (81. Havel), Chorý (54. Beauguel), Kopic (60. Mihálik). Trenér: Guľa.
Jablonec: Hrubý - Holík, Jeřábek, Plechatý, Krob - Považanec - Matoušek (79. Pleštil, 86. Černák), Kratochvíl, Hämäläinen (83. Pilík), Sýkora - Doležal (83. Velich). Trenér: Rada.