Kotal o Julišovi: Jeho spolupráce s Hložkem je velmi dobrá. Osvědčuje to, proč jsme si ho tu nechali

Kotal o Julišovi: Jeho spolupráce s Hložkem je velmi dobrá. Osvědčuje to, proč jsme si ho tu nechali
OBSAHUJE OHLASY

Na Letné bude v průběhu reprezentační přestávky klid. Sparta má totiž po dvou úvodních ligových vystoupeních s Brnem a Olomoucí na kontě plný počet bodů a skóre 7:1.

Jak se líbil první domácí duel proti Sigmě hlavnímu kouči Václavu Kotalovi? "Určitě se mi líbil. Hlavně v prvním poločase. I když tam samozřejmě byly pasáže, kdy se Olomouc snažila kombinovat. Myslím si, že jsme to zvládli, dali jsme dva góly a vytvořili jsme si dobrý předpoklad pro druhý poločas. I když jsme proměnili ve druhé půli jen jednu šanci, tak jsme vyhráli 3:0 bez obdrženého gólu v domácím prostředí. Je to perfektní potvrzení toho minulého výsledku z Brna. Jsme rádi, že před reprezentační pauzou máme šest bodů, skóre 7:1 a máme prakticky klid pro přípravu," liboval si nástupce Václava Jílka, jehož slova nabídl web sparta.cz.

Jak důležité je pro slavné "S" a Milana Heču první čisté konto sezony? "Důležité. V minulém utkání Olomouc porazila Liberec, který teď přejel Plzeň. V Olomouci jsou kvalitní hráči, ať je to Houska nebo další. Jsem velmi rád, že jsme nedostali gól," pokračoval šéf Dočkala, Hancka, Vindheima a spol.

Pod posledními třemi body je nejvýrazněji podepsán Lukáš Juliš, který pomohl svůj bývalý klub z Androva stadionu skolit dvěma přesnými zásahy a aktuálně se pyšní statusem nejlepšího sparťanského střelce. Že by se na Praze 7 zrodil nový kanonýr?

"Já nevím, to se musíte zeptat jeho. Spolupráce s Adamem Hložkem je velmi dobrá. První gól mu Adam skvěle připravil, druhý gól dal po rohu. Důležité je, že ve vápně je. Osvědčuje to, proč jsme si ho tu nechali. Před rokem jsem ho měl v béčku, kde dal za půl sezony jedenáct gólů. Pak na jaře hostoval v Olomouci, kde dával také góly. Jsem rád, že to teď potvrzuje v áčku," uzavřel Kotal na konto pětadvacetiletého forvarda, jenž se prosadil také v prvním kole proti Zbrojovce.

Hložek je v kurzu. Sparta za něj požaduje částku, která by z něj učinila nejdražšího hráče ligy