Hromada se v Plzni neloučil v dobrém, ale sílu Viktorie nesnižuje: Málokterý tým proti nim získá nějaké body

Hromada se v Plzni neloučil v dobrém, ale sílu Viktorie nesnižuje: Málokterý tým proti nim získá nějaké body
OBSAHUJE OHLASY

Protože Slovanu nevyšlo vystoupení na Hané se Sigmou, to, že by se mu ve druhém ligovém kole podařilo přehrát Viktorii, se na stadionu U Nisy jednoduše nečekalo. Tím spíš, že se tak na severu Čech nestalo dlouhých třináct let. Díky sebevědomému i koncentrovanému výkonu v obraně a v útoku se to ovšem povedlo a podepsal se pod to také explzeňský středopolař Jakub Hromada, jenž se o své dojmy podělil na stránkách fcslovanliberec.cz.

O tom, jestli měl proti západočeskému souboru zvýšenou motivaci...

"Těžko říct. V Plzni jsem působil a nerozloučili jsme se úplně v dobrém. Extra zvýšenou motivaci jsem ale neměl. Snažil jsem se soustředit jako na každý jiný zápas. Člověk to v hlavě má, že v tom týmu působil a chce je porazit. Na druhou stranu porazit chci každého soupeře. Hrát proti Slavii, Spartě či Plzni je možná o maličko jiný zápas. Za výhru jsem velmi šťastný. Pochopil jsem, že slova a myšlenky mají sílu. Paradoxně v sobotu jsem přemýšlel, že první ligový gól jsem dal za Plzeň právě Slovanu tady v Liberci. Říkal jsem si, že by bylo dobré, kdyby se mi podařilo dát konečně druhý ligový gól za Slovan právě Plzni a ono to vyšlo."

O tom, v čem udělal Liberec během týdne největší posun...

"Těžko říct. Jako tým si věříme a víme, že máme dobrou kvalitu. Můžeme porazit, ne porážet týmy, jako jsou Plzeň, Sparta či Slavia. V tomto utkání jsme si věřili. Věděli jsme, že Plzeň nebude v dobrém rozpoložení po nešťastném vypadnutí z Ligy Mistrů v poslední minutě. Měli toho dost. 120 minut v nohách, cestování a náročné přesuny. Věděli jsme, že v této souhře okolností jsou k poražení. Jsme šťastní, že Liberec porazil Plzeň na domácím stadionu po dlouhých 13 letech. Pomalu si hra sedá. Každý víme, co chceme hrát a co po nás chtějí trenéři. Věříme, že repre pauza nám ještě může pomoct. Dotrénujeme a budeme přesně vědět, jak bychom se chtěli prezentovat v dalších zápasech."

O tom, že cenný skalp pod Ještědem zvedne týmové sebevědomí...

"Nad Plzní se nevyhrává každý den. Myslím si, že málokterý tým proti nim získá v této sezoně nějaké body. Měli jsme malou výhodu, že jsme s nimi hráli v dost nepříjemný moment pro ně, kterým bylo vypadnutí z Ligy Mistrů. Hráčům to vždy trochu zůstane v hlavě."

O tom, že favorizovaná Viktoria poprvé vystřelila na bránu v 79. minutě...

"Ani si neuvědomuji, že na bránu vystřelili až takto pozdě. Jsme za to samozřejmě velmi rádi, protože jsme se snažili plnit všechny taktické pokyny trenérů, které jsme měli za úkol. Celý tým to zvládal skvěle. Jak útočníci, křídla i Bery se vraceli do těch prostorů, kam měli a my si tak mohli dovolit jít do vyššího presinku. S Kamso Marou jsme se navíc dobře doplňovali ve středu pole. Je to tedy zásluha celého týmu. Předvedli jsme poctivý, důrazný a agresivní výkon. Takto bychom se chtěli prezentovat."

O tom, jak se musela krotit euforie po rychlých třech brankách...

"Z naší strany se jednalo o velmi dobrý vstup do utkání. Nikdo z nás nečekal, že po čtvrt hodině povedeme 3:0. Dalo by se říct, že jsme byli mírně zaskočení, o kolik branek vedeme hned v úvodu. Možná by bylo lepší dát góly na konci zápasu a nemuseli bychom se bát o výsledek a bránit ho. Museli jsme krotit euforii a emoce, protože jsme věděli, jakou sílu Plzeň má. Mají zkušené mužstvo a i takový výsledek dokáží zvrátit. Celý zápas jsme tak museli zůstat koncentrovaní. V hlavách jsme to zvládli velmi dobře. Na psychiku to nebylo jednoduché, abychom se z toho nijak nezbláznili. Podali jsme poctivý a koncentrovaný výkon po celých 90 minut. Důležitý byl čtvrtý gól, po kterém jsme utkání dohráli relativně v klidu. Je také důležité i to, jak jsme se prezentovali Výsledek a předvedená hra nám pomůže do dalších zápasů.