Bez opor, ale také bez problémů! Češi si podmanili Slovensko a domů vezou tři body

Fotbalisté české reprezentace zahájili úvodní kolo nového ročníku Ligy národů působivým výkonem a pohodlnou výhrou 3:1 nad Slovenskem.

Češi zamířili ke svým východním sousedům bez několika opor. Doma zůstali například záložník Souček nebo útočník Schick, ale jak průběh utkání nakonec prokázal, jejich absence vůbec nebyla znát.

Kromě jedné příležitosti Slovenska v první půli se domácí dostávali k nějaké útočné akci prakticky jen sporadicky, zato družina trenéra Šilhavého svého soupeře dostávala pod smršť střel, která po několika zmařených šancích poprvé slavila úspěch v 48. minutě, kdy se prosadil Coufal.

Téže hráč byl jen o pár minut později ve vápně sražen bránícím Gyombérem a vybojoval tak pokutový kop, který proměnil kapitán Dočkal.

Na 3:0 pak zvýšil ještě Krmenčík, jehož střela nebyla příliš razantní, zato přesná. U tohoto gólu je třeba vyzdvihnout Daridovu efektivní přihrávku patičkou.

Od úplné ostudy zabránila Slovensku pozdní trefa Schranze, jenž se dostal k odraženému míči a zpoza vápna vymetl všechny pavučiny Vaclíkovy branky.

Liga národů, výsledky:

Itálie - Bosna a Hercegovina 1:1 (67. Sensi - 57. Džeko)
Nizozemsko - Polsko 1:0 (61. Bergwijn)
Norsko - Rakousko 1:2 (66. Haland - 35. Gregoritsch, 54. Sabitzer z penalty)
Rumunsko - Severní Irsko 1:1 (25. Puscas - 86. Whyte)
Skotsko - Izrael 1:1 (45. Christie z penalty - 73. Zahavi)
Slovensko - Česko 1:3 (88. Schranz - 48. Coufal, 53. Dočkal z penalty, 86. Krmenčík)
Bělorusko - Albánie 0:2 (23. Cikalleshi, 79. Bare)