Bohužel to vypadá, že se liga o víkendu nevrátí, přiznává Svoboda

Bohužel to vypadá, že se liga o víkendu nevrátí, přiznává Svoboda

Se znovuzahájením nejvyšší české fotbalové soutěže již tento víkend to podle dostupných informací vypadá bledě. Ligová fotbalová asociace (LFA) v čele s jejím předsedou Dušanem Svobodou poslala na ministerstvo zdravotnictví 19. října žádost o výjimku, doposud však nepřišla odpověď.

„Bohužel aktuálně nemám žádné nové a povzbuzující informace. My jsme 19. října poslali na ministerstvo zdravotnictví žádost o udělení výjimky, abychom mohli soutěž o víkendu začít hrát. Dnes jsme adresovali na ministerstvo dotaz, jak to s naší žádostí vypadá. Bohužel nemáme zatím odpověď. Zítra se budeme snažit zástupce ministerstva kontaktovat znovu, abychom věděli, jestli ta šance o víkendu hrát je, nebo není,“ nechal se Svoboda slyšet v rozhovoru pro Radiožurnál.

Česká nejvyšší soutěž se naposledy hrála na začátku října, od té doby fotbal v České republice stojí, stejně jako ostatní sporty, z důvodu zábrany šíření nákazy koronavirem. „Na druhou stranu si nemyslím, že to, že by se tu hrála jakákoliv nejvyšší profesionální soutěž, nejen fotbalová, za předem daných přísných podmínek včetně pravidelného testování, by mělo nějaký dopad na to, jestli se epidemie šíří více nebo méně. Dovolím si tvrdit, že jsme schopni zajistit takové podmínky, aby to nemělo na život v České republice žádný negativní epidemiologický dopad,“ dodal Svoboda pro Radiožurnál.

Za 14 dní přitom národní výběr čeká další reprezentační sraz, prostoru pro dohrání odložených zápasů tedy moc není. Reprezentace se má v listopadu utkat nejdřív přátelský s Německem v Lipsku a poté v rámci Ligy národů s Izraelem a Slovenskem v Plzni.