Na Žižkově je opravdu skvělá parta, s klukama se na sebe pořád ještě těšíme, tvrdí Švenger

Na Žižkově je opravdu skvělá parta, s klukama se na sebe pořád ještě těšíme, tvrdí Švenger

Viktorii Žižkov zastihnete v momentálně přerušené druholigové soutěži na druhé příčce s dvoubodovou ztrátou na vedoucí Hradec Králové. Jak se s vynucenou přestávkou vypořádává brankářská jednička a kapitán ambiciózního mužstva z hlavního města Milan Švenger? Čtyřiatřicetiletý kolega Pudila, Zoubeleho, Diviše či Pázlera, který v minulosti prošel také Spartou, Senicí, Zlínem i Bohemians 1905, se o tom rozpovídal v interview pro web fkvz.cz.

O tom, jaké to je, když profík nemůže dělat to, co ho živí...

"Nic příjemného to není. My fotbal milujeme, děláme ho proto, že chceme v zápasech bavit fanoušky a měřit se se soupeři. Tohle vám trénování nikdy vynahradit nemůže."

O tom, že zemí, kde by se fotbal nehrál, nyní mnoho není...

"O to víc nás to mrzí. Chápeme, že situace není jednoduchá, ale na druhou stranu v profifotbale dodržujeme od začátku sezony zodpovědně všechna nastavená pravidla, od izolace mužstva od okolního světa, přes desinfekce prostor, až po pravidelná testování. Přesto okolní země hrají a my ne."

O tom, jakou má žižkovská kabina momentálně náladu...

"Tréninky máme skvěle připraveny a tady na Žižkově je opravdu skvělá parta, takže se na sebe s klukama pořád ještě těšíme a tréninky mají nadále spád a náboj."

O tom, že některé omezení nejsou v aktuálním počasí moc příjemná...

"Trénujeme například i v Lysolajích, na okraji Prahy. Přijíždíme na trénink oblečení, venku na lavičkách pro diváky se přezouváme do kopaček a jdeme na to. Po tréninku se musíme domů dopravit promočení a špinaví. Kabiny a sprchy zůstávají uzamčené."

O tom, kdy by mohla Viktoria opět hrát druhou ligu...

"Já bych chtěl věřit, že brzy. Ve fotbale děláme všichni maximum pro to, aby to bylo bezpečné prostředí a už se těšíme, až zase vyběhneme k opravdovému zápasu."

Dukla je klub, který má budoucnost a je pro mě pocta dělat týmu kapitána, líčí Kozma