PSG v souboji předních týmů porazila Rennes, Lyon vyhrál derby nad St. Étienne

Napínavou podívanou nabídla páteční předehrávka francouzské Ligue 1. V sobotu se pak odehrál šlágr mezi Paris Saint-Germain a Rennes.

Štrasburk doma hostil Marseille, žádné gólové hody se však nekonaly. Jedna branka však přece jen padla, vstřelil ji hostující útočník Sanson a zajistil tak Marseille tři body. Montpellier pak v sobotu porazil Bordeaux 2:0. Paris Saint-Germain v duelu s dalším účastníkem Ligy mistrů, s týmem Stade Rennes, zvítězila 3:0. Mezi střelce se zapsal dvakrát Angel di Maria, skóre však otevřel mladík Moise Kean.

Lyon vyhrál v rámci regionálního derby 2:1 nad St. Étienne. Po první půli sice prohrával kvůli vlastnímu gólu brankáře Lopese, ve druhé půli však zvrátil vývoj zápasu dvěma góly Kadewere a v úplném závěru neproměnil pokutový kop hostující Bouanga.

Ligue 1, 10. kolo:

Štrasburk - Marseille 0:1 (0:0)
Branky: 72. Sanson

Bordeaux - Montpellier 0:2 (0:0)
Branky: 49. Mollet, 66. Delort

Paris Saint-Germain - Stade Rennes 3:0 (2:0)
Branky: 11. Kean, 21. a 73. di María

Brest - Lille 3:2 (3:1)
Branky: 15. Pierre-Gabriel, 19. Perraud, 42. Cardona - 45+2. Yilmaz (pen.), 57. Yilmaz

Lens - Reims 4:4 (1:0)
Branky: 21. Banza, 77. Foket (vl. g.), 90. Sotoca, 90+1. Sotoca - 47. Cafaro, 54. Dia, 79. Medina (vl. g.), 81. Dia

Lorient - Nantes 0:2 (0:0)
Branky: 80. Bamba, 83. Bias

Méty - Dijon 1:1 (1:1)
Branky: 21. Yade - 13. Balde

Nimes - Angers 1:5 (0:2)
Branky: 90+1. Kone - 1. Pereira, 23. Bahoken, 56. Bahoken, 82. Diony (pen.), 90+3. Cabot

Nice - Monako 1:2 (0:1)
Branky: 69. Lees Melou - 23. Disasi, 53. Diop

Lyon - St. Étienne 2:1 (0:1)
Branky: 65. Kadewere, 74. Kadewere - 40. Lopes (vl. g.)