Löw naťuknul, koho v Lipsku pošle na plochu. Co vše pověděl o českém výběru?

Löw naťuknul, koho v Lipsku pošle na plochu. Co vše pověděl o českém výběru?

Joachim Löw (60), jenž sedí na německé lavičce již více než čtrnáct let, což je v trenérské branži skoro na metál, povede výběr své země i ve středu večer v Lipsku proti českému národnímu mužstvu. Jakou optikou se dívá na současný soubor Jaroslava Šilhavého?

"Češi jsou po sportovní stránce velmi zajímavý soupeř. V posledních měsících jsme analyzovali řadu jejich zápasů. Není to tým, který hraje rychlý fotbal, nesnaží se v zápasech dominovat fyzickou hrou. Mají jasný plán, jak hrát, technicky velmi dobré fotbalisty a téměř vždy stejný herní systém. Hrají velmi ofenzivně, a to už od obránců. Snaží se už odzadu kombinovat a postupně tím vytvářet akce. A mají velké sebevědomí," citoval Deník Sport slova Klinsmannova nástupce.

Ten dal na středu volno Neuerovi, Gnabrymu, Goretzkovi, Sanému, Kroosovi, Wernerovi i Ginterovi. "Rozhodli jsme se, že hráči, kteří toho v poslední době odehráli hodně, přijedou až ve čtvrtek, aby se odpočinuli od stresu a zregenerovali. Noví hráči určitě dostanou příležitost poprvé nastoupit. Je hodně zábavné pracovat s těmito mladými hráči. Cítím hodně energie a to je pro mě jako pro trenéra důležité. Rozhodně stojí za to vložit důvěru do tohoto týmu. Jsem si jistý, že nám to ti hráči jednou splatí, Je jasné, že začne v brance Kevin Trapp, stejně tak Antonio Rüdiger, Robin Koch a Julian Brandt, velmi dobře se jeví také Luca Waldschmidt. U Ilkaye Gündogana ještě uvidíme, protože v neděli hrál 90 minut," pokračoval Sportem zmíněný Löw.

Právě třicetiletý středopolař Gündogan z Manchesteru City by mohl navléknout kapitánskou pásku. "Chceme podat kvalitní výkon, dobře reprezentovat svou zemi, a pokud to půjde, také zvítězit. V posledních zápasech se nám to ne vždy dařilo. Teď musíme být lepší. Předpokládám, že když nastoupím, budu mít kapitánskou pásku. Ale ještě nevím, zda mě trenér postaví. Samozřejmě bych byl šťastný. Moje role je v posledních měsících podobná. Jsem jeden z nejzkušenějších v týmu a snažím se podávat odpovídající výkony. Pokud někdo bude potřebovat poradit nebo bude potřeba něco řešit, samozřejmě se toho chopím," doplnil exdortmundský fotbalista s devětatřiceti mezinárodními zápasy.

O nejbližším protivníkovi se vyjádřil také technický ředitel Olivier Bierhoff, který je mistrem Evropy z roku 1996. Ten musel před německou veřejností hájit sázku na mladé. "Prosázeli jsme sympatie k národnímu týmu. V současné chvíli nejsme nejmilovanějším německým dítětem. Pochopitelně se mi to jako zodpovědné osobě nemůže líbit. Hlavně ale bolí to, jak se přistupuje k mladým hráčům. Nad národním týmem se vznáší temný mrak. Víme, že si musíme získat důvěru krok za krokem. Často jsme hráli dobře, a přesto jsme inkasovali. Při říjnovém srazu jsme měli jen čtyři hráče, kteří v reprezentaci odehráli přes 50 zápasů. Proti České republice budeme mít hráče, kteří průměrně odehráli sedm utkání. Jsme teď velmi soustředění. Máme pár nových tváří, které můžeme proti České republice otestovat," uzavřel někdejší forvard Interu, Udinese, AC Milán, Verony, Salzburgu, M'gladbachu či Hamburku.

Nebýt klacků pod nohy od klubů a covidu, postoupil by Šilhavý s Čechy mezi elitu LN. Teď čeká na skotský kolaps