Figo se zastal Messiho: Nevím, co se stalo. Když ale někde být nechcete, peníze to nezachrání

Figo se zastal Messiho: Nevím, co se stalo. Když ale někde být nechcete, peníze to nezachrání

Barcelona se zmítá ve výsledkové krizi a nepomáhá tomu ani fakt, že největší hvězda týmu Lionel Messi je již jednou nohou z Camp Nou. Argentinský legionář chtěl prchnout již v létě, ale nakonec jej klub po dlouhých tahanicích nepustil. I proto se očekává, že již v lednu zvedne kotvy, aby jeho současný chlebodárce nemusel svou hlavní palebnou sílu pouštět po sezóně zdarma.

Barceloně se nedaří na přestupovém trhu, vedení hlásí vinou coronaviru finanční ztráty a také výsledkově to není žádná sláva. Po sedmi ligových zápasech figuruje katalánský obr až na osmé příčce se ziskem pouhých jedenácti bodů.

Portugalská ikona Luís Figo v rozhovoru pro list Marca připustil, že jej aktuální situace na Camp Nou netěší, ale postavil se na stranu Messiho, který u něj nalezl pochopení.  Argentinský legionář si před pár měsíci chtěl vynutit odchod a zamířit podle některých zdrojů na Ostrovy, kde se chtěl shledat se svým bývalým trenérem Pepem Guardiolou.

„Sledoval jsem celou tu situaci, když se Messi pokusil v létě opustit Barcelonu, asi jako každý fotbalový fanoušek. Možná to někoho v prvním momentu překvapilo, ale jistě pro to má své důvody, které ostatním nejsou známi. Ani já nevím, co se stalo. Když ale někde být nechcete, peníze to nezachrání. Barcelona by se měla smířit s jeho odchodem a rozloučit se s ním důstojně s ohledem na mnohé, co pro ni za ty roky odehrál a získal,“ nechala se slyšet někdejší opora Barcelony, Realu Madrid či Interu Milán.