Oslavil šestnácté narozeniny a den poté debutoval v bundeslize. Moukoko přepsal historii

Oslavil šestnácté narozeniny a den poté debutoval v bundeslize. Moukoko přepsal historii

Německý talentovaný útočník Youssoufa Moukoko s kamerunskými kořeny nastoupil do zápasu bundesligy proti Herthě Berlín v 85. minutě a zapsal se do historie.

Den po svých šestnáctých narozeninách se útočník Borussie Dortmund stal nejmladším hráčem v historii nejvyšší německé soutěže. Dosavadní rekord Nuriho Sahina, rovněž z Dortmundu, překonal o jedenáct měsíců, bývalý středopolař debutoval ve věku 16 let a 335 dnech.

Moukoko odstartoval svoji bundesligovou kariéru při jasné výhře Borussie na půdě Herthy Berlín 5:2. Hvězdou duelu byl další mladík v týmu „žlutočerných“ Erling Haaland, který vstřelil čtyři góly.

Kamerunský rodák zaujal už v mládežnickým týmu Dortmundu, za který odehrál 88 zápasů a vstřelil 141 gólů. Podle pravidel bundesligy však na debut musel počkat, až dovrší šestnáct let, v jiném případě by se zřejmě dočkal premiéry dříve. „Myslím si, že to je největší talent v současnosti. Čeká ho ohromná kariéra,“ uvedl Haaland po zápase pro DAZN.

„Má neuvěřitelný potenciál. On ani neví, kterou nohou kope, obě má stejně silné. Trénovat takového hráče je zábava a je skvělé ho sledovat,“ dodal trenér Borussie Lucien Favre.