Gebre Selassie poprvé za 9 let neprohrál s Bayernem a měl pocit, že bylo zaděláno i na větší senzaci...

Gebre Selassie poprvé za 9 let neprohrál s Bayernem a měl pocit, že bylo zaděláno i na větší senzaci...

Tabulkově devátý Werder už je sice šest zápasů v řadě bez vítězství, nicméně poslední remíza v bavorské Allianz Areně, kde je doma slovutný Bayern Mnichov, je mimořádně cenná. Tím spíš, že třicetinásobný bundesligový šampion se opět vyhřívá na čele a zdobí ho jasně nejproduktivnější ofenzivní čísla.

Vybojovaný bod překvapil také exreprezentanta Theodora Gebre Selassiho. Současný kapitán Brém už totiž působí na německé prvoligové půdě devátým rokem, nicméně vůbec poprvé zažil pocit, že po střetu s mnichovským titánem neodcházel v roli poraženého...

"Když vezmu historii zápasů s Bayernem komplexně, mám pocit, že jsme nad ním nevyhráli snad osmnáctkrát po sobě. Respektive jsme s ním ani nebodovali. Člověk proto musí být rád za bod," uvedl v interview pro gol.cz zadák s libereckou minulostí.

Kromě dělby bodů podle něj nebyl daleko ani triumf. "Pokud si promítnu průběh utkání, kdo v něm měl víc šancí, sahali jsme vlastně po vítězství. Ne, že by Bayern příležitosti neměl, ale jejich počet byl jednoznačně na naší straně. Takže z toho pohledu mám pocit, že relativně bylo na větší senzaci. Podali jsme, myslím, skvělý týmový výkon. Dobře jsme bránili, byli jsme odvážní s míčem. Zápas se nám opravdu povedl," pochvaloval si na stránkách gol.cz defenzivně laděný hráč, jenž by měl příští léto v Brémách skončit.

Flickův výběr s žolíky jako Gnabry či Sané byl až do klání s Werderem na vítězno šňůře, jež čítala 10 zápasů. "Bayern je momentálně jedno z nejlepších mužstev na světě. Má pochopitelně trochu větší možnosti než máme my. Má opravdu diametrálně odlišné podmínky, ve finále musíme být za remízu rádi. Bayern je kolos, neboduje se s ním každý víkend. V Brémách proběhla v létě obměna kádru, přišla spousta mladých hráčů. I proti Bayernu jich několik vyběhlo, s pár starty v bundeslize na kontě. Nebo na několik minut dokonce ti, kteří v německé lize debutovali," uzavřel na gol.cz spoluhráč Jiřího Pavlenky z Weserstadionu.

Potvrdí Werder dobrou formu také 27. 11. na hřišti šestého Wolfsburgu, který je také poměrně dlouho neporažen?

Nejgólovější muži Serie A? Lukaku i Ronaldo jsou stále až za Ibrahimovičem