Rodina je na prvním místě před fotbalem a zranění mě už neznervózňují, přiznává Schick

Rodina je na prvním místě před fotbalem a zranění mě už neznervózňují, přiznává Schick

Patrik Schick (24 už zažil ve své profesionální kariéře hned šest klubů a doufá, že na nynější adrese v Bay Areně zůstane dlouho. Smlouvu s Bayerem má ostatně až do roku 2025.

"Jako fotbalový fanoušek vím o obrovské tradici Bayeru. Viděl jsou spoustu zápasů týmu v televizi a nikdy bych si nepomyslel, že za něj budu hrát. Je to skvělý klub s úžasnými fanoušky. Jsem si jistý, že jsem udělal velmi dobré rozhodnutí. Doufám, že tady zůstanu dlouho vzhledem k tomu, že jsem se v posledních letech skoro každou sezonu stěhoval jinam. Takový je sport. Jako profesionál hrajete jen několik let, fotbalu musíte přizpůsobit všechno," uvedl na webu sport.cz český reprezentační útočník.

Leverkusen zatím šlape - v osmi úvodních kolech dosud nenašel přemožitele a v tabulce je druhý za Bayernem Mnichov. "Chceme být úspěšní v Evropské lize, ale především se v bundeslize chceme kvalifikovat do Ligy mistrů. To je hlavní cíl. Chci vstřelit co nejvíce branek a tím pomoci k dosažení cíle. Fotbal je o rozhodnutích. Přišel jsem do Říma za velkou částku a chtěl jsem všechny přesvědčit o svých kvalitách. Pak jsem se ale zranil a místo toho, abych se naplno uzdravil, byl jsem měsíce v bolestech a všechno se jen zhoršovalo. To byla chyba, měl jsem zůstat v klidu. Poučil jsem se z toho. Zranění mě už neznervózňují a na hřiště se nevracím, dokud se necítím na 100 procent připravený. Pro všechny je to tak lepší," doplnil na sport.cz odchovanec Sparty, jenž si na české půdě zahrál i za Bohemians Praha 1905.

V osobním životě se mu momentálně daří více, nežli v tom profesním. V roce 2020 se oženil a také se mu narodila dcera. "Pokud jde o mou rodinu, jsem teď mimořádně šťastný. Rodina je na prvním místě před fotbalem. Jsem vděčný za to, co se v posledních měsících stalo, a především jsem rád, že jsou všichni zdraví," uzavřel někdejší forvard Sampdorie, AS Řím či Lipska, který byl od začátku října mimo hru kvůli natrženému zadnímu stehennímu svalu, kvůli čemuž zmeškal i dvě repre pauzy.

Přikryl prožil nejvydařenější hodiny v barvách Jagiellonie a mezi asistenty Ekstraklasy je druhý