Hertha pocítila sílu Freiburgu, Schickova trefa nestačila a Bayern zase vládne Bundeslize

Našinci se muselo na dnešní zápasy 13.kola Bundes ligy koukat obzvlášt radostně. Hned dva čeští fotbalisté se totiž významně zapsali do událostí kola.

Patrik Schick krásnou ranou ve 14. minutě otevřel skore proti vysoce favorizovanému Bayernu Mnichov. Bayern si s nadšeně bojujícím lídrem tabulky nevěděl příliš rady a spasit jej musel, až nejlepší hráč planety Robert Lewandovski, který před koncem prvního poločasu srovnal na 1:1. V druhém poločase se hra výrazně přemístila na polovinu Leverkusenu, ten však do poslední chvíle odolával. V úplném závěru zápasu, ale katastrofálně chyboval stoper Tah a Lewandovski mohl opět potvrdit, proč je považován za nejlepší hráče letoška. Bayern díky polskému fantomovi urval výhru 1:2 a opět zamířil do čela tabulky.

Werder Brémy se za účasti dua Jiří Pavlenka a Theodor Gebre Selassie dočkal cenného vítězství v Mainzu, když se v závěru prosadil Dinkci. Pro českého krajního obránce se jednalo o jubilejní 250. ligový start za Werder. Krasné jubileum navíc nabralo na prestiži a tím, že Gebre vyrovnal dosavadní rekord legendárního Claudia Pizarra. V dalším zápase se tak může někdejší opora Liberce stát novým rekordmanem Werderu Brémy.

Bundesliga - 13. kolo:

Union Berlín - Dortmund 2:1 (57. Awoniyi, 78. Friedrich - 60. Moukoko)
Augsburg - Frankfurt 0:2 (53. vlastní Framberger, 87. Ilsanker)
Mainz - Werder 0:1 (90. Dinkci)
Mönchengladbach - Hoffenheim 1:2 (34. z penalty Stindl - 75. Kramarić, 86. Sessegnon)
RB Lipsko - 1. FC Köln 0:0
Schalke - Bielefeld 0:1 (53. Klos)
Leverkusen - Bayern Mnichov 1:2 (14. Schick - 43. a 90+3. Lewandowski).
Freiburg - Hertha 4:1 (7. Grifo, 59. Demirović, 67. Gulde, 90+4. Petersen z pen. - 52. Lukebakio)
Wolfsburg - Stuttgart 1:0 (49. Brekalo)