100 milionů za poškozené ledviny. Klasnič vyhrál dlouholetý sport s Werderem

100 milionů za poškozené ledviny. Klasnič vyhrál dlouholetý sport s Werderem

Pořádně mastné odškodné. Bývalá hvězda Werderu Brémy vyhrála soudní spor a život po kariéře prožije v blahobytu.

Ivan Klasnič dosáhl spravedlnosti a u soudu mu bylo přiznáno odškodné ve výši čtyři miliony eur (zhruba 105 milionů korun). Klasnič žaloval svůj bývalý klub, se kterým získal v roce 2004 bundesligový titul i Německý pohár, že dostával léky proti bolesti, které v příliš vysokých dávkách mohou vést k poškození ledvin. 

A tak se taky stalo.

Částka jež byla bývalému skvělému chorvatskému útočníkovi přiznána je výrazně vyšší, než jakou původně stanovil krajský soud. Ten v roce 2017 nařídil uhradit Klasničovi částku 100 000 euro a ušlý zisk ve výši milionu euro. Na to ovšem poškozený nepřistoupil a nyní si může gratulovat a cítit velké zadostiučinění.

 "Tato nová částka více odpovídá pocitu spravedlnosti. Avšak žádné peníze na světě nemohou vynahradit značné a trvalé poškození zdraví mého klienta," uvedl Matthias Teichner, Klasničův právní zástupce pro ARD.

První transplantaci ledviny podstoupil bývalý chorvatský reprezentant již v roce 2007 a rok poté Brémy opustil. V kariéře poté pokračoval ještě Nantes, Bolton a Mohuči. Nyní po letech vyhrál dlouholetý soudní spor, který mu alespoň trochu pomůže zmírnit jeho zdravotní komplikace.Na vyrovnání se dnes obě strany doholy u vrchního zemského soudu v Brémách.