Ronaldo už má obdiv i od samotného Pelého. Ten nepochybuje o tom, že je lepší než Messi

Ronaldo už má obdiv i od samotného Pelého. Ten nepochybuje o tom, že je lepší než Messi

Mezi fotbalovými fanoušky panuje všeobecná shoda na tom, že Cristiano Ronaldo a Lionel Messi jsou nejlepší dva hráči současnosti. Kdo z těchto dvou je ale tím úplně nejlepším? Na to má každý fotbalový fanoušek i expert jiný názor.

A ten svůj nyní vyjádřila i fotbalová legenda Pelé. A ten se domnívá, že tím lepším z této dvojice je právě reprezentant Portugalska a hvězda italského Juventusu Cristiano Ronaldo. Ten nedávno získal ocenění Nejlepší hráč 21. století podle Globe. Někteří dokonce píší o tom, že je CR7 vůbec nejlepším fotbalistou všech dob.

S tím by nejspíše Pelé sám nesouhlasil, kvality Ronalda ale uznává. "Nejlepším fotbalistou současnosti je bez diskuse Cristiano Ronaldo. Je skvělý, konzistentní, gólový... Nesmíme zapomínat ani na Messiho, ale ten není rozený střelec jako Cristiano," vyjádřil Pelé svůj názor na odvěkou rivalitu.

A kdo je podle něj tím nejlepším hráčem všech dob? "Tohle je velmi těžká otázka, kromě těchto dvou jsou tu hráči jako Zico, Ronaldo, Ronaldinho," vzpomněl si Pelé na své brazilské krajany. "Ale i v Evropě hrála skvělá jména - Franz Beckenbauer, Johan Cruyff... Ale myslím si, že tím nejlepším hráčem všech dob jsem já," uzavřela brazilská legenda. Ve svém výčtu legend ovšem zapomněla na nedávno zesnulého Diega Maradonu.

zdroj: sportskeeda.com

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.