Nejlepších 50 mladých hráčů v Evropě? Je mezi nimi i Sima i defenzivní štít Sparty

Nejlepších 50 mladých hráčů v Evropě? Je mezi nimi i Sima i defenzivní štít Sparty

UEFA zveřejnila seznam padesáti mladých hráčů, které se vyplatí sledovat v roce 2021. Loni se zde nacházel i sparťanský klenot Adam Hložek, i letos ale seznam obsahuje hráče Sparty. Nezapomnělo se ani na kometu Slavie.

Tím není nikdo jiný než Abdallah Sima. Ten ještě na jaře působil v Táborsku, stihl se však vypracovat až do základu pražské Slavie a v jejím dresu září - rozhodl derby se Spartou, několik důležitých ligových duelů, svému jménu ale dělal čest i v Evropě. Nyní o něj stojí kluby jako Manchester United, Arsenal či Juventus.

„Stylové křídlo či útočník, který zaujal v Evropské lize třemi góly, jež pomohly Slavii do vyřazovací části,“ píše o něm UEFA ve stručném popisu. Server transfermarkt nedávno určil jeho hodnotu na 8 milionů euro, prodat by jej ale Slavia mohla i za trojnásobek této částky. UEFA ale myslela i na hráče Sparty.

Konkrétně na Ladislava Krejčího. Jednadvacetiletý defenzivní štít zaujmul sice i několika brutálními fauly, i přesto se ale jedná o budoucnost českého fotbalu. I o něj údajně stojí kluby ze zahraničí. „Na svůj první reprezentační start za áčko ještě čeká, ale i díky gólům v jednadvacítce určitě není daleko,“ píše o něm UEFA. 

zdroj: isport.blesk.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.