Za rok a půl se Hazard v Madridu neadaptoval a v létě by se mohl vrátit do Anglie

Za rok a půl se Hazard v Madridu neadaptoval a v létě by se mohl vrátit do Anglie

V letech 2012-2019 patřil Eden Hazard k nejlepším hráčům Premier League, v dresu Chelsea nasbíral několik týmových i individuálních úspěchů. Na San Bernabeu ale na své výkony v Anglii nenavázal.

Za 100 milionů euro přestoupil Hazard v létě 2019 z Chelsea do Realu Madrid. V první sezóně s ním vyhrál španělský superpohár i španělskou ligu, v ročníku 2019/20 ani v právě běžící sezóně se ale individuálně neprosadil. V Madridu není tím tahounem, kterým byl v Chelsea a zatím se neprojevil jako lepší hráč než Isco, Vinicius, Asensio, Rodrygo či Lucas.

Není to tak úplně jeho vina, od příchodu do Realu jej často trápí zranění a dlouhá rekonvalescence. Během tohoto roku a půl byl Hazard v herní formě snad jen jednou, než se zase zranil. Trenér Zidane a fanoušci Realu samozřejmě věří, že se na jaře dostane do své původní formy a dotáhne Real k úspěchům v lize i Lize mistrů.

Nezávisle na jeho výkonech v jarní části ročníku 2020/21 by jej ale podle některých spekulací chtěl v létě přivést do týmu Pep Guardiola, manažer Manchesteru City. Ten se prý s Realem pokusí dohodnout na přestupu belgického forvarda. Věc by se ale nemusela líbit fanouškům Chelsea, kteří mají Hazarda stále v srdci. 

zdroj: sportskeeda.com

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.