Rangers už řadu měsíců jen září, Gerrard ale euforii nepropadá: Musíme zůstat skromní a hladoví

Rangers už řadu měsíců jen září, Gerrard ale euforii nepropadá: Musíme zůstat skromní a hladoví

Hráči Glasgow Rangers prožívají sezonu snů a zisk pětapadesátého skotského titulu už by měl být při současném rozvržení skotských karet pouhou formalitou.

Šlapající tým Stevena Gerrarda aktuálně táhne sérii pěti výher v řadě, s tím, že v posledních čtyřech duelech neinkasoval včetně velkého městského derby proti Celtiku.

Na ten mají Jezdci, kteří v právě probíhajícím ročníku 2020/2021 neprohráli ani v Premiership, ani v Evropské lize, na čele tabulky více než slušný náskok 19 bodů.

O mnohém vypovídá i skóre 57:5, které jen potvrzuje, že má mužstvo z Ibrox parku ve své zemi nejlepší útok i nejlepší obranu.

Pod vykročení z dlouholetého stínu Celtiku je velkou měrou podepsána právě i liverpoolská legenda na trenérské lavičce, která ve Skotsku pracuje i s hráči jako Hagi, Defoe či Roofe, jenž je nejlepším střelcem mužstva.

Byť je náskok Rangers luxusní, čtyřicetiletý kouč, jenž na oné adrese operuje od léta 2018, se zatím ve svých prohlášeních drží při zdi...

"Lhal bych, kdybych řekl, že jsme si neuvědomovali význam zápasu, který nás mohl přiblížit k titulu. Ale mojí prací je i to, abych chránil hráče před podobnými řečmi. Tím, že budeme podobné hlasy poslouchat, nic nezískáme, nevytěžíme z nich žádnou výhodu. Potřebujeme udržet koncentraci a nadále dělat správná rozhodnutí. Víme, že to ještě bude těžké a soupeři budou mít velkou motivaci nás porazit, my musíme zůstat sami sebou. Do této situace jsme se dostali díky všemu, co jsme v letošní sezoně udělali a je třeba nadále bojovat, abychom se tam udrželi. Musíme zůstat skromní a hladoví," citoval web eurofotbal.cz slova někdejšího stratéga liverpoolské osmnáctky i devatenáctky.

Který zabiják ze středu obrany se přihlásil o neoficiální titul nejlepšího obránce na světě?

Zdroj: eurofotbal.cz