CSKA Moskva hledá nového záložníka a v nejužším výběru se nalézá i plzeňský Kalvach

CSKA Moskva hledá nového záložníka a v nejužším výběru se nalézá i plzeňský Kalvach

Pětadvacetiletý středopolař Lukáš Kalvach z Viktorie Plzeň by se mohl v dalších dnech odebrat na své premiérové zahraniční angažmá. Alespoň tedy podle informací serveru metaratings.ru.

Zmíněný portál totiž uvádí, že ruský gigant CSKA Moskva hledá na aktuálním trhu nového záložníka a v rámci svého pátrání mu uvízl v hledáčku jak jeden maďarský, tak jeden český objekt.

Sportovní úsek týmu, jímž v minulosti prošli i Tomáš Necid či Jiří Jarošík, měl mít sice prioritu v kádru Maccabi Haifa, ale když to nevyšlo, pozornost je přesměrována právě na Ádama Nagyho z Bristolu City a Lukáše Kalvacha z Plzně.

Pro oba by to mohla být výzva - bývalý hráč Ferencvarose či Boloně, který je současným kolegou Tomáše Kalase, totiž hraje druhým rokem "jen" Championship a v ruské metropoli by ho mohla čekat pohárová Evropa.

Výzva by to jistě byla i pro někdejšího borce Sigmy či Táborska s jedním mezinárodním startem za české áčko, který už byl s odchodem do ciziny spojován i v letním přestupovém okně.

Nagy i Kalvach by měli být angažmá ve strukturách CSKA o něco blíže než další cíl Dejan Ljubičič z Rapidu Vídeň, kterého před časem přibrzdilo vážné zranění.

Moskevský obr, mezi jehož největší současné hvězdy patří produktivní Chorvat Nikola Vlašič či dlouholetá brankářská jednička Igor Akinfejev, je šestinásobným vítězem ruské Premier League, který je po devatenácti kolech na průběžném druhém místě se čtyřbodovou ztrátou na vedoucí Zenit Petrohrad.

Zájem o "zlínského Pogbu" podle Grygery trvá, ale oficiální nabídky teď nejsou...

Zdroj: metaratings.ru