Ugwu se loučí s Juliskou. Na testech v Dukle je mládežnický reprezentant Slovenska

Ugwu se loučí s Juliskou. Na testech v Dukle je mládežnický reprezentant Slovenska

K přípravě na druhou polovinu sezony už se sešla také druholigová Dukla, jež bude mít na jaře co napravovat. Jen v lednu ji čekají konfrontace s Jabloncem, Táborskem, Spartou B a Hradcem Králové, s tím, že v rámci MOL Cupu narazí také na Slavii (stane se tak 20. ledna v Edenu).

"Je pro nás klíčové, abychom co nejrychleji poskládali kádr pro jaro. Příprava pro nás bude trochu specifická tím, že už 20. ledna nás čeká pohárový zápas se Slavií, takže přípravu rozdělíme na období před tímto utkáním a po něm," avizoval na fkdukla.cz hlavní kouč Roman Skuhravý.

"Jinak pracujeme stále stejně. Chceme dát příležitost mladším hráčům a být o kousek dál než na podzim. Zaměříme se na další individuální kondiční rozvoj hráčů, silovou složku a podobně," přidal kouč, jenž počítá také s únorovými střety proti Vyšehradu a Vlašimi.

"Máme radost z toho, že jsme dokázali termínovku zápasů vůbec poskládat. Vzhledem ke koronaviru i faktu, že první liga začíná už v půlce ledna, jsme to měli složitější. O to více si ceníme toho, že dostaneme šanci zahrát si generálku s Jabloncem. Bude to pro nás další zkušenost," uzavřel bývalý stratég Dukly, jenž už nemůže počítat jak s Dominikem Preislerem, jenž by měl být zapůjčen do Mladé Boleslavi, tak s tandemem Michael Ugwu a Jaejun An, jemuž vypršelo na Julisce hostování.

V Dejvicích však je na týdenních testech defenzivně laděný mládežnický reprezentant Slovenska Filip Nagy (19), jenž dorazil do české metropole z italského celku Virtus Entella, který je součástí Serie B.

Kádr dukly pro začátek zimní přípravy:

Brankáři: Filip Rada, Antonín Kinský, Jan Štovíček

Obránci: Jiří Piroch, Daniel Fišl, Martin Chlumecký, Daniel Souček, Artem Kovernikov, Samuel Dancák, Tomáš Lauko, David Čížek, Filip Nagy (týdenní test).

Záložníci: Štěpán Krunert, Lukáš Buchvaldek, Robert Kovaľ, David Kozel, Vojtěch Mentberger, Daniel Villaseca, Štěpán Studnička, Ondřej Ullman, Mohamed Doumbia (k týmu se připojí později)

Útočníci: Marek Fábry, Vojtěch Hadaščok, Jakub Hodek, Štěpán Šebrle, Karsten Ayong.

Z pěti utkání během dvou týdnů radost nemáme, volných termínů do března je osm, nechápe rozhodnutí Kozel

Zdroj: fkdukla.cz

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.