Leicesteru City už se možná Olayinka v Edenu nedočká. Zájem má přední tým bundesligy...

Leicesteru City už se možná Olayinka v Edenu nedočká. Zájem má přední tým bundesligy...

Fotbalová Evropa si všímá, že se v posledních sezónách pražské Slavii v pohárech daří. Také podzim v Evropské lize ukázal, že vršovický klub se nemusí aktuálně za své výkony stydět a ve svých řadách ukrývá celou řadu zajímavých hráčů. Podle posledních informací Sport.cz by měl o jednu tvář i zájem i skupinový rival Bayer Leverkusen.

 

Trenér Peter Bosz se rozhodl přivést do řad bundesligového celku nové křídlo a svou pozornost nasměroval do Edenu. Po dvojzápasu proti Slavii ho zaujal pětadvacetiletý nigerijský legionář Peter Olayinka, ale problém může být v jeho cenovce. Před Vánocemi se totiž s aktuálním lídrem české nejvyšší soutěže dohodl na nové smlouvě a spolupráci prodloužil až do června roku 2023.

Leverkusen má aktuálně k dispozici trojlístek křídel, ale Moussa Diaby, Leon Bailey a Karim Bellarabi kouči Boszovi zřejmě nestačí. Olayinka má být volbou číslo jedna, ale problém může být již zmíněná cena, neboť již loni v létě na tomto bodu pohořel Stuttgart, který za hráče nedokázal zaplatit požadovaných 10 milionů eur. A s novou smlouvou v kapse může být Slavia ve svých nárocích ještě o něco hladovější.

Chlebodárce českého legionáře Patrika Schicka má samozřejmě i záložní plán, ve kterém figuruje osmnáctiletý ghanský mladík Kamaldeen Suleman. Zájem o něj měla již v říjnu, ale první námluvy příliš nevyšly.

Myšlenky na odchod, že jsem dal 5 gólů Celtiku? Tak ty nemám, ubezpečuje letenské publikum Juliš

Zdroj: sport.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.