Jak velkou radost mají z Haška trenér a sportovní ředitel FC Würzburger Kickers?

Jak velkou radost mají z Haška trenér a sportovní ředitel FC Würzburger Kickers?

FC Würzburger Kickers konečně na svých oficiálních stránkách představil svou novou akvizici, kterou je exsparťan Martin Hašek, jenž však musí svému bývalému letenskému chlebodárci podle Sboru rozhodců FAČR zaplatit pokutu více než 21 milionů korun.

Bývalého záložníka Bohemians 1905 či Vlašimi čeká ve druhé bundeslize záchranářská mise - bavorská značka totiž vytěžila z dosavadních třinácti utkání pouhé čtyři body a v tabulce je na poslední osmnácté příčce.

Cestu ke světlejším zítřkům by jim měl ukázat právě i starší bratr Filipa Haška, jenž si musí najít po konci v Bohemians 1905 nové angažmá taky. "Jsme rádi, že si nás Martin vybral. Získáváme další možnosti ve středu zálohy. Má výborný přehled ve hře i skvělé zakončení. Je to velmi agilní a technicky vybavený hráč, kterého můžeme variabilně využít ve středu hřiště,“ mnul si ruce sportovní ředitel Kickers Sebastian Schuppan.

Za lednový podpis je rád i hlavní trenér Bernhard Trares, který usedl na lavičku v listopadu loňského roku. "Martin je dynamický, kreativní a technický záložník. Posílí nás a zvýší konkurenci v týmu,“ přidal kouč, jenž začínal před necelými deseti lety v rezervě Schalke 04.

A co první dojmy samotného pětadvacetiletého borce, který je bez soutěžního fotbalu již více než rok? "Už se nemůžu dočkat, až konečně začnu hrát. Chci se ve Würzburgu prosadit a s Kickers se zachránit ve druhé lize. Těším se na to, co mě tady v Německu čeká, protože to bude moje první zahraniční angažmá," zakončil syn stejnojmenného trenéra, jenž bude nosit u našich západních sousedů dres s číslem 35.

Kickers aktuálně táhnou nelichotivou sérii 5 porážek v řadě a potřebují zabrat. Ve středu 6. ledna přivítají St. Pauli a o tři dny později zajíždí na půdu Osnabrücku. Jeho německý debut je podle všeho velmi blízko...

Leicesteru City už se možná Olayinka v Edenu nedočká. Zájem má přední tým bundesligy...

Zdroj: wuerzburger-kickers.de

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.