Kotal chválil Wiesnera: jsem rád, že zrovna on pochopil, co od něj chceme – náběhy za obranu do prostor

Kotal chválil Wiesnera: jsem rád, že zrovna on pochopil, co od něj chceme – náběhy za obranu do prostor
OBSAHUJE OHLASY

První dva zápasy roku 2021 dopadly pro Spartu dobře. Minimálně výsledkově, neboť si druholigová Chrudim odvezla ze Strahova výsledky 0:6 a 0:2. Hlavní kouč letenského "S" Václav Kotal tak neměl důvod ke kritice...

"V prvním utkání jsme podali dobrý výkon, dobrý pohyb, dobrá kombinace. To pak přineslo ovoce i ve skóre. To bylo dobré utkání. Ve druhém zápase bylo mužstvo doplněno hráči z rezervy, bylo to složité na kombinaci. A hlavně ten terén, ve druhém poločas už bylo hřiště pod sněhem a to nám ztěžovalo hru. I tak jsme soupeře do žádných velkých šancí nepustili. To je pro nás rozhodující," liboval si v ohlasech na webu sparta.cz šéf lavičky.

Jedním z příjemných překvapení byl výkon Tomáše Wiesnera, jenž svůj výkon v prvním duelu korunoval také šestou brankou. "Někteří hráči dostali příležitost a jsem rád, že zrovna Wiesner pochopil, co od něj chceme – náběhy za obranu do prostor. Ve středu to dokázal i využít. Hodnotím ho pozitivně," ozřejmil nejstarší trenér současné Fortuna:ligy.

Byť se zranil zkušený střelec Libor Kozák, žádná delší absence z toho nebude. "Nemělo by být. Má tržnou ránu na hlavě, dva stehy by to měly spravit. To k fotbalu patří, žádný faul to nebyl. Jinak ten terén nebyl zmrzlý, sníh stěžoval kombinaci, ale pro zdraví to žádný problém nepředstavovalo," přidal na stránkách sparta.cz někdejší stratég Brna či Hradce.

Letošní příprava bude abnormálně krátká. Jak se mu plánovala? "Největší problém je s covidovými testy, nevíte dne ani hodiny, kdy kdo onemocní. Z toho máme největší strach. Můžete se připravovat, jak chcete, ale když dva dny před zápasem někdo onemocní a bude se muset všechno zase měnit… to je největší problém," uzavřel Kotal, jehož svěřenci se v rámci generálky na soutěžní boje utkají s Dynamem České Budějovice.

Juliš řídil kanonádu s Chrudimí, Ševci neměli problém s Blanskem, Baník překvapivě padl s Prostějovem

Zdroj: sparta.cz