Od Hybše až po Hořavu aneb Které odchody z Doosan arény by fanoušky asi nepřekvapily?

Od Hybše až po Hořavu aneb Které odchody z Doosan arény by fanoušky asi nepřekvapily?

Fortuna:liga se opět rozjede za nějakých deset dní a protože je nyní v deváté Viktorii mírný přetlak, dá se očekávat, že pár odchodů z Doosan arény ještě nastane. Ať už na hostování, či přestup.

Renomovaný slovenský odborník Adrián Guľa, který dokázal přežít nejhorší umístění západočeské značky za poslední roky, by mohl ve zbytku jara pracovat zhruba s dvaceti hráči do pole, což znamená, že západ Čech může klidně dočasně opustit až pět hráčů.

Pokud by v příštích dvou týdnech neopustil Štruncovy sady ani jeden z pěti zmíněných, bylo by to překvapení. A koho se tedy dočasné vyklizení pozic může dotknout?

Jedním ze žhavých kandidátů může být levý bek Matěj Hybš (28), jenž si ještě za Viktorii kvůli zranění ani nekopl a může se jít rozehrát jinam.

Dobrou pozici nemá ani exžilinský zadák Filip Kaša (27), jenž za celý prvoligový podzim odehrál pouhou minutu. Středního obránce, jenž může figurovat i na pravém kraji obrany, má mimochodem lákat Mladá Boleslav.

Luděk Pernica (30) zasáhl v první části sezony jen do čtyř duelů a ani jeho nezdobí pozice, jež by ho měla uspokojovat. Kvůli výraznějšímu hernímu vytížení by ho možná mohl zajímat jeho bývalý chlebodárce z Jablonce.

Dva brzké odchody jsou možné i v ofenzivní řadě - křídelník či forvard Ondřej "Pišta" Mihálik (23) si připsal na konto jen 178 minut čistého času a do statistik se nezapsal ani brankou, ani gólovou asistencí, což je na jeho pozici zásadní.

V tomto směru si mnoho nemůže vyskakovat ani střední záložník Tomáš Hořava (32), který byl svého času zvyklý na jiná čísla, než pouhých 72 minut za celý podzim. V nominaci na utkání byl osmkrát, základní sestava se ho netýkala nikdy a kdo ví, jestli skutečně neuzrál čas, aby napodobil Romana Hubníka a vrátil se na Andrův stadionu.

Fortelného bych rád viděl zpátky, jinak kádr vnímám jako uzavřený, říká teplický Kučera. Jakou dohodu má s Horou?

Zdroj: isport.blesk.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.