Už nemusím nikomu nic dokazovat, říká Karel Jarolím a vyhlíží návrat Matějovského

Už nemusím nikomu nic dokazovat, říká Karel Jarolím a vyhlíží návrat Matějovského
ROZHOVOR

Jeho návrat do ligového kolotoče proběhl potichu a bez fanfár. A žádnou velkou slávu ostatně nevzbudily ani první výsledky na úvod, když v prvních čtyřech zápasech po comebacku na střídačku Mladé Boleslavi uhrál pouze jeden bod. Ve čtvrtek pak novinářům poskytl rozhovor, v němž se vyjádřil k aktuální situaci i zatím největší zimní posile - záložníkovi Milanu Jiráskovi z Baníku. 

O své chuti k fotbalu:

Kdybych necítil chuť a energii, tak bych na lavičku zpátky nešel. Už však nemusím nikomu nic dokazovat. Dělám to pro Boleslav, kvůli sobě ne. Něco jsem tu strávil, o což to pro mě bylo celé jednodušší. Ale vrátil jsem se ve chvíli, kdy mužstvo nebylo vůbec v dobrém stavu. Chtěli jsme těch bodů na konci podzimu uhrát samozřejmě co nejvíce, ale bohužel se to nepovedlo. Jsme proto v situaci, kdy hrajeme o záchranu.

O předchozích nabídkách:

Nějaké možnosti se objevovaly, ale já nechtěl něco vzít jen kvůli tomu, abych někde byl. Angažmá mi musí dávat smysl. A pozvednout Boleslav je výzva, která mě baví. Nejdřív ale musíme dát dohromady mužstvo jako takové. Jsou tu mraky nadějných hráčů, s nimiž mě prostě baví pracovat. Když uvidím, jak se zvedají výkony jejich i celého týmu, bude to pro mě naplnění mojí práce. Pokud pomůžu kluky zlepšovat, tak budu ten nejšťastnější člověk na světe.

O herním progresu mužstva:

Ze dne na den se zázraky nedějí. Proto bych samozřejmě uvítal, aby zimní příprava trvala aspoň měsíc. Ale beru to tak, jak to je. Na každém hráči aspoň cítím velkou chuť pracovat. Teď bude podstatné, jak to tréninkové úsilí dokáží přenést do samotných zápasů.

O změnách v tréninkovém procesu:

Nechci, aby to vyznělo nějak špatně, protože každý trenér má svou vlastní fotbalovou filozofii. Podle mých představ ale fyzická kondice mužstva úplně nebyla. Aspoň ne na to, co chci s mužstvem hrát. Snažíme se na tom pracovat.

O strachu ze sestupu:

Strach ze sestupu určitě nemám. Kdyby ano, bylo by to hodně smutné a kluci by to poznali. Já ale naopak cítím skvělou atmosféru v týmu. Pevně věřím, že to zvládneme.

O konkrétním cílu od vedení:

Jsme v postavení, kdy nemůžeme přemýšlet o něčem jiném, než abychom se co nejdříve dostali ze sestupových vod. Prioritou je zachránit ligu.

O příchodu Milana Jiráska:

Zda bude naší největší zimní posilou nebo ne, o tom rozhodnou pouze jeho výkony. Je to hráč, který má už hodně zkušeností. Ale musí k tomu přidat tvrdou práci. Jen na fotbalovost se už dneska nikdo spoléhat nemůže.

O návratu Marka Matějovského:

Ve čtvrtek s námi absolvoval první společný trénink. Jeho návrat do zápasů možná ještě chvíli potrvá, ale pro nás je nejdůležitější, aby byl zdravotně zcela v pořádku. Marek už je ve věku, kdy o fotbalu přemýšlí úplně jinak než třeba v 18 letech. O jeho kvalitách není třeba mluvit. Když bude v pořádku, určitě může být na hřišti prodlouženou rukou nás trenérů.

Fortelného bych rád viděl zpátky, jinak kádr vnímám jako uzavřený, říká teplický Kučera. Jakou dohodu má s Horou?